Müzik indir

28 Eylül 2020 Pazartesi

Kastamonu Entegre’den 3 MİLYON TL BAĞIŞ

Kastamonu Belediye Meclisi, Şubat ayı ilk toplantısını gerçekleştirdi.

06 Şubat 2020 Perşembe 14:12
 Kastamonu Entegre’den  3 MİLYON TL BAĞIŞ
 

 

Kastamonu Belediye Meclisi, Şubat ayı ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş, kreş yapılması şartıyla Kastamonu Belediyesi’ne 2020 yılında 2 milyon TL, 2021 yılında 1 milyon TL olmak üzere toplam 3 milyon TL bağış yapmayı teklif etti.

Söz konusu talep belediye meclisince oy birliğiyle kabul edildi. Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu; “İki tane kreş yeri belirlemiştik. Kastamonu Entegre de sponsor oldu. Kreş yapmak üzere 3 milyon TL bağışta bulunacaklar” dedi.

SPOR LİSESİ İÇİN ADIM ATILDI

Ayrıca mecliste ‘Spor Lisesi’ için yeni bir tahsis yapıldı. Mecliste, daha önce Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kastamonu Bölge Müdürlüğü’ne tahsis edilen Kuzeykent Mahallesi 1172 ada 1 nolu parsel, TÜİK’in herhangi bir kullanım yapmadığı gerekçesiyle tahsis kaldırılarak Spor Lisesi’ne verildi.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu konuyla ilgili olarak; “Daha önce TÜİK’e tahsis edilen arsada işlem yapılmamış. TÜİK Bölge Müdürü ile görüştüm. TÜİK Müdürü bu yıl da kullanacak bütçeleri olmadığını söyledi. Orada sponsorumuz var. Cengiz Aygün Spor Lisesi yapma sözü verdi. Hayırlı bir amaç için kullanacağız” ifadeleri kullanıldı.

BELEDİYESPOR VE KASTAMONUSPOR’A TEBRİK

Vidinlioğlu, mecliste yaptığı konuşmada Avrupa Hentbol Federasyonu Kupası’nda çeyrek finale kalan Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ile TFF 2’nci Lig Kırmızı Grup’ta ligin ikinci devresine çok iyi başlayan ve zirve takibini sürdüren GMG Kastamonuspor’u tebrik etti.

Vidinlioğlu konuyla ilgili olarak; “Belediyemizin bayan hentbol takımı Avrupa’da çeyrek finale kaldı. Şehrimizin, hepimizin gururu. Onlara bir kez daha mücadelelerinden ötürü, mucizelere kalmış bir seriyi çevirip son maça kalmadan çeyrek finale kalma başarısı gösterdikleri için tebrik ve teşekkür ederim. Yine Kastamonusporumuz gayet iyi bir noktada. Hafta sonu zorlanarak da olsa bu haftayı da kazasız geçti. İnşallah Kastamonu olarak şampiyonluk ipini göğüsleriz. Kastamonusporumuzu da kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Serkan Horuz

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV