Kastamonu Entegre KASTEXPO’da sanayi ve iş dünyası ile bir araya geldi

Kastamonu Entegre, 27-30 Aralık tarihleri arasında Türkiye’nin ilk ve tek resmi şehir fuarı KASTEXPO’ya katılım gösterdi.

Kastamonu Entegre KASTEXPO’da sanayi ve  iş dünyası ile bir araya geldi
banner72


   Kastamonu Entegre, 27-30 Aralık tarihleri arasında Türkiye’nin ilk ve tek resmi şehir fuarı KASTEXPO’ya katılım gösterdi. Kastamonu ilinde kurduğu ilk tesisle ağaç bazlı panel sektörünün global markası Kastamonu Entegre, fuarında gözdesi oldu. 
Kastamonu Entegre, şehrin önde gelen sanayi ve iş dünyasıyla Kastamonu Sanayi ve İş Dünyası Fuarı (KASTEXPO)’nda bir araya geldi. Fuar kapsamında, pazarda lider konumda bulunan, son trendler, yenilikler ve teknolojik gelişmeler ile ilgili deneyim ve projelerini aktaran Kastamonu Entegre’nin standı, ziyaretçi ve katılımcıların ilgi 
odağı oldu.
Kastamonu şehrinde yerel bir üretici olarak başlanan global marka yolculuğunun, İtalya’ya uzandığını vurgulayan Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız,“48 yıl önce İstanbul’da attığımız ilk adım ve zamanla attığımız diğer başarılı adımlar, bugün bizleri global bir şirkete dönüştürdü. Yaklaşık 20 yıl önce ilk kez Romanya’da yaptığımız yurt dışı yatırımlarımıza,  son olarak İtalya’nın üçüncü büyük yonga levha üreticisi GruppoTrombini’yi satın alarak İtalya’yı ekledik. Böylelikle Romanya, Bulgaristan, Bosna – Hersek, A.B.D ve Rusya’daki yatırımlarımızla birlikte Kastamonu Entegre’nin yurt dışındaki yatırımları 800 milyon Euro’yu aşmış oldu” dedi.  

“KENTE KATKILARIMIZ DEVAM EDECEK”

Kastamonu Entegre’nin sahip olduğu tesislerin, bulunduğu bölgelerin ekonomisine katkıda bulunmanın yanı sıra kültür, sanat ve spor alanlarında da desteklerinin bulunduğunu belirten Yıldız, “Kastamonu ilimizin şimdiye kadar yapılmış en büyük yatırımı olan MDF fabrikamızı, ülkemize kazandırmaktan gurur duyuyoruz. Tesisimiz açık ve kapalı toplam 440 bin metrekare alanda kurulu. Burada üretilen MDF, Kastamonu Entegre grubunda üretilen toplam miktarın yüzde35’ini karşılıyor. Tesisimizde üretilen MDF’yi yaklaşık 12 ülkeye ihraç ediyoruz. Kastamonu ilindeki ikinci tesisimiz ise Kastamonu Yonga Levha Tesisi. Burada üretilen levha miktarı, Kastamonu Entegre grubunda üretilen toplam miktarın yüzde 15’ini oluşturuyor. Ürünler 5 ülkeye ihraç ediliyor. İki tesisimiz, direkt ve endirekt çalışanlar ile birlikte yaklaşık 2.500 kişiye de istihdam olanağı sunuyor” dedi. 
(Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2018, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER