banner38

Müzik indir

banner46

banner47

09 Temmuz 2020 Perşembe

Kastamonu Entegre en hızlı büyüyen 10 şirket arasında

Ağaç bazlı panel sektörünün global markası Kastamonu Entegre, Capital Dergisi’nin yayımladığı “Yurt Dışında Kurulu En Büyük Türk Şirketleri” araştırmasında “ciroda yurt dışı payı” kategorisinde 7’nci sıraya yükseldi.

19 Kasım 2019 Salı 09:52
 Kastamonu Entegre  en hızlı büyüyen  10 şirket arasında
 

Ağaç bazlı panel sektörünün global markası Kastamonu Entegre, Capital Dergisi’nin yayımladığı “Yurt Dışında Kurulu En Büyük Türk Şirketleri” araştırmasında “ciroda yurt dışı payı” kategorisinde 7’nci sıraya yükseldi.

Rusya’da üretim yapan Kastamonu Rusya MDF Tesisi ise “Yurt dışında en hızlı büyüyen 10 şirket” listesine girmeyi başardı. Ayrıca, şirketlerin 2018 yılı cirolarının dikkate alındığı listede Kastamonu Rusya “Yurt dışında kurulu en büyük 50 Türk şirketi” kategorisinde 19’uncu sıraya yükselirken, Kastamonu Romanya 28’inci sırada yer alarak ilk 50’deki konumunu geçen yıla oranla daha iyi bir noktaya taşıdı. Kastamonu Bulgaristan ise “Yurt dışında kurulu Türk şirketlerinde 2. Lig” listesindeki 50 şirket arasında on iki basamak üste çıkarak 6’ncı sırada yer almayı başardı.

Uluslararası alandaki yatırımlarıyla sektörün global oyuncusu haline gelen Kastamonu Entegre, Capital Dergisi’nin “Sınır Ötesi Alım Dalgası” başlığı ile yayımladığı “Yurt Dışında Kurulu En Büyük Türk Şirketleri” sıralamasındaki yerini üst basamağa taşıdı.

Hayat Holding’in çok uluslu iki büyük grubundan biri olan şirket, 16 grubun cirolarının değerlendirildiği “Ciroda yurt dışı payı” listesinde yüzde 57’lik payı ile 7’nci sıraya yükseldi.

Araştırmada, Kastamonu Rusya MDF Tesisi, “Yurt dışında kurulu en büyük 50 Türk şirketi” kategorisinde geçen yıla oranla listede altı basamak yükselerek 19’uncu sırada yer alırken, “Yurt dışında en hızlı büyüyen 10 şirket” listesine de girmeyi başardı. Ülke çapında yüzde 25-30’luk pazar payına sahip olan Kastamonu Rusya, dünyada tek çatı altında üretim yapan en yüksek kapasiteli MDF tesisleri arasında yer alıyor.

Kastamonu Entegre’nin ilk yurt dışı yatırımı olan Kastamonu Romanya ise araştırmanın “Yurt dışında kurulu en büyük 50 Türk şirketi” kategorisinde bu yıl 28’inci sıraya yükseldi. Romanya yatırımları ile kapı paneli pazarında dünya 3.’sü olan Kastamonu Entegre, yonga levha pazarında ise Romanya’da yüzde  30 pazar payını elinde bulunduruyor.

Kastamonu Bulgaristan ise “Yurt dışında kurulu Türk şirketlerinde 2. Lig” listesindeki 50 şirket arasında on iki basamak daha üste çıkarak 6’ncı sıraya yükseldi. Bulgaristan’daki yüzde 40’lık pazar payı ile sektörün 2’nci büyük oyuncusu konumundaki Kastamonu Entegre, Balkanlar’daki gücünü artırmaya devam ediyor.

2019’da yurt dışında büyümeye odaklandıklarını ifade eden Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, İtalya ve Bulgaristan'daki yatırımları ve Romanya'daki üretim tesisleriyle birlikte, Balkanlar ve Orta Avrupa'daki pazar paylarını ve güçlerini daha da artırma niyetinde olduklarını belirtti. Yıldız, “Globalleşme yolunda yeni pazar ve hammadde kaynaklarına yakın olmak için yurt dışı yatırım fırsatlarını takip etmeyi sürdüreceğiz. İtalya'nın Pesaro kentinde açılan Kastamonu Design Center, global vizyonumuzu ortaya koyan yatırımlar arasında. Bu yıl devreye giren İtalya ve Bulgaristan yatırımlarımızla birlikte hedefimiz, mevcut pazarlarda büyümek ve pazar payımızı artırmak olacak” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV