banner38

banner39

banner46

banner47

01 Nisan 2020 Çarşamba

Kastamonu EMİTT Fuarı’nda tanıtılacak

Dünyanın en büyük dört turizm fuarı arasında yer alan 24. EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Fuarı, yarın TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başlıyor.

29 Ocak 2020 Çarşamba 10:21
 Kastamonu EMİTT  Fuarı’nda tanıtılacak
 

 

Dünyanın en büyük dört turizm fuarı arasında yer alan 24. EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Fuarı, yarın TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başlıyor.

İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkez’inde 30 Ocak – 2 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan EMİTT Fuarı’nda ilimiz ve ilçelerimizin tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri de tanıtılacak.

30 Ocak-2 Şubat 2020 tarihleri arasında açık olacak Fuar’da tüm dünyadan katılımcılar, alım grupları ve sektörün uzmanları turizm sektörünün küresel ve yerel gündem konularını tartışırken, 35’ten fazla ülke, dünyanın önemli turist çekim noktaları, turistik tesisler ve Türkiye’den 33 il ile 30 ilçe tanıtılacak. Fuarı bu yıl 60 bin ziyaretçinin gezmesi bekleniyor.

24. EMITT Fuarı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteğiyle, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TTYD) iş ortaklığında, kapılarını açıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’unda katılacağı açılış törenine ilimizden de çok sayıda katılımın olması bekleniyor.

Dünyanın en çok turist çeken ülkeleri arasında 6. sırada bulunan ve 2019’da turist sayısı beklentisi 50 milyonu aşan Türkiye’yi zirveye taşıyacak yaklaşımlar için bir ortak akıl platformu misyonu taşıyan EMITT’te bu yıl; turizm ekonomisi, sektörü yönlendiren trendler, öne çıkan destinasyonlar ve önümüzdeki on yıla damga vuracak teknolojik inovasyonlar gündem maddelerini oluşturacak.

35 ÜLKE TANITILACAK

Diğer yandan 35 ülke tanıtım stantlarıyla Fuar’da olacak. Dünyanın en çok turist çeken 10 ülkesi arasında yer alan Çin, Meksika ve Almanya’nın da katılacağı 24’üncü EMITT Fuarı; Lübnan, Sırbistan, İngiltere, Kuzey Kıbrıs, Malta, Bulgaristan, Dubai, Japonya, Litvanya, Güney Kore, Endonezya, Şili, Hindistan, Hırvatistan, Özbekistan, Azerbaycan, Karadağ, Gine, Nepal, Moğolistan, Bosna Hersek, Kosova, Cezayir, Brezilya, Filistin, Makedonya, Gürcistan’a ev sahipliği yapacak. Ülkeler, kuracakları stantlarda, coğrafi özelliklerini, tarihsel ve kültürel ögelerini, yemeklerini ve folklörlerini tanıtarak İstanbullulara renkli bir Fuar yaşatacak.

35 ülkenin katılacağı bu fuarda Kastamonu’da ilimizin tarihi, kültürel, doğal ve coğrafi işaretli ürünlerini tanıtma fırsatı yakalayacak. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV