KASTAMONU DEVLET HASTANESİ’NE 4.5 MİLYON TL’LİK BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ

Büyükşehir hastanelerinde kullanılmaya başlayan 4,5 Milyon Lira değerindeki GE marka 128 kesitli bilgisayarlı tomografi cihazının aynısı Haziran ayının son haftasında Kastamonu Devlet Hastanesine de kurulacak.

 KASTAMONU DEVLET HASTANESİ’NE  4.5 MİLYON TL’LİK  BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ

 

 

Büyükşehir hastanelerinde kullanılmaya başlayan 4,5 Milyon Lira değerindeki GE marka 128 kesitli bilgisayarlı tomografi cihazının aynısı Haziran ayının son haftasında Kastamonu Devlet Hastanesine de kurulacak.

Kastamonu İl Sağlık Müdürü Dr. Sadettin Yazı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı şehir hastanelerinde kullanılmaya başlayan 128 kesitli bilgisayarlı tomografi cihazının Kastamonu Devlet Hastanesi’ne de bu ayın son haftasında kurulacağının müjdesini verdi.

Yazı, “Kastamonu’da göreve geldiğimiz günden bu yana Sağlık Bakanlığımızın, Sn. Valimizin ve Milletvekillerimizin verdikleri desteklerle,  ihtiyaç duyulan tıbbi cihazlarla sağlık ünitelerimizi ekip olarak bizde güçlendirmeye devam ediyoruz. Doğru hamleler yaparak her geçen büyüyen ve gelişen hastanelerimizin sağlık altyapısını zenginleştirip geliştirmeye çalışıyoruz. Taşıdığımız, sorumluluk bilinci içinde her alanda hizmeti hak eden bu şehre heyecan duyuyor, çalışmaktan hizmet etmekten de elhamdülillah  hiç yorulmuyoruz. Geçtiğimiz aylarda il ve ilçe hastanelerimize kazandırılan 2,5 milyon liralık tıppı cihazlara, GE 128 kesitli 4,5 milyon lira tutarında bilgisayarlı tomografi cihazını da eklemiş bulunuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul'da açılışını yaptığı yeni şehir hastanelerine kurulan 128 kesitli bilgisayarlı tomografi cihazının Haziran ayının son haftasında aynı tomografi cihazı Kastamonu Devlet Hastanesi’ne de kurulmuş olacaktır.

NET GÖRÜNTÜLEME OTOMATİK TARAMA

GE 128 kesitli bilgisayarlı tomografinin Kastamonu Devlet Hastanesi’ne kurulmasıyla doktorlarımız da tanı koymakta çok rahatlayacaklar. 128 kesitli Bilgisayarlı tomografi cihazı ileri düzeyde kardiyoloji işlemleri, kalp damar cerrahi işlemleri, kanser tespit ve tedavi işlemleri, 3 kalp atımı gibi kısa bir sürede koroner anjiyografik görüntüleme, damar darlık analizleri ve kalp damarlarındaki kireçlenmeler, düşük doz protokolleri ile çok düşük radyasyon dozlarında yapılacak tomografi çekimleri, tüm vücut damar darlık analizlerini saniyeler içinde otomatik olarak bu cihaz gerçekleştirilebilecektir. Hastamız tomografideyken biyopsi işlemleri, sanal kolonoskopi,  bağırsaktaki polipler, akciğer nodüllerini otomatik olarak tarayıp bulabilecektir. 3 boyutlu anjiyografi görüntüleri elde edip şüphelenilen dokular da milimetrenin altındaki kesit kalınlıklarıyla yüksek görüntü kalitesiyle doktorlarımız tarafından çok kolay bir şekilde incelenebilecektir. Kastamonumuza hayırlı olsun” dedi. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2020, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER