banner38

banner39

banner46

banner47

10 Nisan 2020 Cuma

Kastamonu, Çankırı ve Sinop’tan Macera Turizmi açılımı Bölgemiz macera turizminde söz sahibi olabilir

İstanbul’da düzenlenen Macera Turizmi ve Sporları Fuarı'nda macera severleri ağırlayan Kastamonu, Çankırı ve Sinop stantları yoğun ziyaretçi alan stantlar arasında yer aldı.

21 Şubat 2020 Cuma 11:06
 Kastamonu, Çankırı ve Sinop’tan Macera Turizmi açılımı  Bölgemiz macera  turizminde söz  sahibi olabilir
 

İstanbul’da düzenlenen Macera Turizmi ve Sporları Fuarı'nda macera severleri ağırlayan Kastamonu, Çankırı ve Sinop stantları yoğun ziyaretçi alan stantlar arasında yer aldı.

Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinden turizm sektörüyle ilgili kamu kurumlarının yanı sıra özel sektör ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yer aldığı standlarda, Bölgenin potansiyel macera turizmi ve sporları alanındaki turizm destinasyonları turizm profesyonelleri ile ziyaretçilere tanıtıldı. Maceraya katıl sloganıyla ziyaretçilerini ağırlayan üç ilin destinasyonları sektör temsilcilerinin beğenisini kazandı. Macera ve doğa sporlarıyla ilgili yeni yerleri keşfetmek isteyenler için Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinin potansiyel varış noktalarına sahip olduğunu ifade eden turizm temsilcileri, ileriki sezonlarda bu fırsatın değerlendirilebileceğini belirtiyor.

YABANCI TURİZM PROFESYONELLERİ BİLGİ ALDI

Fuar boyunca macera severlerin ve turizm profesyonellerinin ziyaret ettiği stantlarda aynı zamanda yerli ve yabancı turizm temsilcileriyle karşılıklı ziyaretler de gerçekleştirildi. Ayrıca fuar boyunca standı ziyaret eden yurt içinden ve yurt dışından Gürcistan ve Karadağ gibi ülkelerin turizm temsilcilerine destinasyonlarla ilgili bilgiler paylaşılarak, Kastamonu, Çankırı ile Sinop illerinin doğa ve macera konseptli tur programlarına dâhil edilmesi konusunda ikili görüşmeler yapıldı.

Doğa sporcularının kanyon geçişlerinde kullandıkları ekipmanların sergilendiği cansız manken ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılanırken, Kanyon ve Doğa Sporları Araştırma Derneği tarafından da kanyon geçişleri ve eğitimleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler verildi. Yamaç paraşütü sporcularına ise Sinop Yelkentepe’de ve Çankırı Bayramören’de sunulan imkanlarla ilgili bilgiler aktarıldı. Macera turizmi ve sporları unsurlarını içeren videolar ise katılımcılar tarafından beğeniyle karşılandı. Fuar boyunca Küre Dağları Milli Parkı’nda yer alan Valla Kanyonu, Horma Kanyonu, Ilıca Şelalesi ve Ilgarini Mağarası ziyaretçilerden yoğun ilgi görürken, Yıldıztepe, Ilgaz ve Yurduntepe Kayak Merkezleri de katılımcıların ilgi odağında yer aldı. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV