Kastamonu - Çankırı Tabip Odası Yönetim Kurulu Sözlerimizin arkasında görevimizin başındayız

Kastamonu - Çankırı Tabip Odası Yönetim Kurulu, COVID-19 salgınında kaybettikleri meslektaşlarını siyah kurdele ile andı.

 Kastamonu - Çankırı Tabip Odası Yönetim Kurulu  Sözlerimizin arkasında  görevimizin başındayız

 

 

Kastamonu - Çankırı Tabip Odası Yönetim Kurulu, COVID-19 salgınında kaybettikleri meslektaşlarını siyah kurdele ile andı.

Yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı: “Salgına karşı bilgilendirme ve uyarı Türk Tabipleri Birliği’nin yasal ve etik yükümlülüğü; Yaşama ve yaşatma mücadelemiz tarihsel hekimlik sorumluluğunun gereğidir! Türk Tabipleri Birliği tarihin süzgecinden günümüze ulaşan iyi hekimlik değerlerinin vazgeçilmez temsilcisidir. Giderek şiddetlenen ve binlerce insanımızın, onlarca hekim ile sağlık çalışanının ölümüne neden olan COVID-19 salgınının her aşamasında Türk Tabipleri Birliği bütün enerjisini insanlarımızın sağlık ve yaşam hakkını savunmak için harcamıştır.

Türk Tabipleri Birliği’nin salgına yönelik bilimsel verilere dayanan uyarı ve önerileri toplumun sağlık ve yaşam hakkı için kamuoyu ile paylaşması evrensel, yasal ve etik sorumluluğudur. COVID-19 salgınında kaybettiğimiz meslektaşlarımızı siyah kurdele ile anmak ve başka kayıplar olmasın diye çabalamak ise kaybettiklerimize ve yakınlarına karşı vefa borcumuzdur. Türk Tabipleri Birliği ve hekimler dün olduğu gibi bugün de ve yarın da bu sorumluluğun gereğini yerine getirmeye devam edeceklerdir. TTB  üyeleri olarak sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız.” (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER