'Kastamonu, bizim için çok önemli'

KASTAMONU'DA TEŞKİLAT MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELEN ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI AHMET YİĞİT YILDIRIM;

'Kastamonu, bizim için çok önemli'
banner72

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Kastamonu'da Ülkü Ocakları üyeleriyle bir araya geldi. MHP İl Başkanı Emin Çınar, Ülkü Ocakları İl Başkanı Haluk Yakar ve MYK Üyesi Yüksel Aydın ve ülkücülerin karşıladığı Genel Başkan Yıldırım, Ülkü Ocakları il binasında teşkilat mensuplarıyla bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Kastamonu'nun kendileri için çok önemli olduğuna vurgu yapan Yıldırım; “Hem başbuğumuz Alparslan Türkeş'in, hem de liderimiz sayın Devlet Bahçeli beyin önem atfettiği bir şehir. Buradan yetişecek arkadaşlarımız, Türkiye'de hepimizi temsil edecek” dedi.

“MİLLETİMİZE HİZMET ETME AŞKI İÇERİSİNDE OLACAKSINIZ”

Teşkilat mensuplarına “Gündüz oturmadan, gece yatmadan çalışmaya devam etmeliyiz” ifadeleriyle seslenen Genel Başkan Yıldırım; “Buraya gelen arkadaşlarımız tarihin, milli değerlerini, dinini, bayrağını, vatanını her şeyini tanıyarak yetişmesi lazım" dedi.

“HİÇ BİR ZAMAN BU KADAR BÜROKRASİYE HAKİM OLMAMIŞTIK”

Ülkücü hareketin bugün olduğu kadar hiç bir zaman bürokrasiye hakim olmadığının altını çizen Amet Yiğit Yıldırım; '”eki bu işin girdi kısmı, sonuç? Karabağ zaferinin alınması… Yıllardır konferanslar verdik, seminerler düzenledik, yürüyüşler tertip ettik, ama çok şükür zaferle sonuçlandı. Irak'ta, Suriye'de örgüt kafasını kaldıramıyor. Kilometrelerce ötede operasyon yapabiliyoruz. Türkiye'de sıfır terör noktasına geldik. Karakollarımız basılmıyor, canlı bomba patlamıyor, sokak eylemleri olmuyor. Geçmişi hatırlayalım, çok şükür Türkiye, terörden arındırılmış bir konuma geldi. Ayasofya'nın açılması, 100 yıl sonra Libya'da varlık göstermemiz, Türk sancağının dalgalanması... Kapalı Maraş'ın açılması, Kıbrıs konusundaki iktidarımız, Doğu Akdeniz'deki varlığımız... Bunlar son 5 yıl içerisinde alınan çok büyük başarılardır. Bunu sağlayan da Türkiye'nin her yerinde görev yapan, ocaklarımızdan yetişmiş ülküdaşlarımızdır. O yüzden bizim durmamamız lazım. Çok şükür dün Karabağ zaferini kazandık, yarın da Allah izin verirse Kerkük, Musul zaferini alabileceğimizi kimse aklında çıkarmasın. Geçmişte belki bunlar bizim için hayaldi ama hayalin ötesine geçildi. Bu yolda bütün kapılar bize açılmıştır'' diye kaydetti.

2023'te Türkiye'nin bölgesel bir güç olacağını söyleyen Yıldırım, şöyle devam etti; “Ondan sonra nizam-ı alem davamız için daha büyük başarılar elde edeceğiz. Şimdi biz bu salonda konuşuyoruz ama 10 yıl sonra geldiğimiz zaman bu salonda nice arkadaşlarımız olacak; kaymakam olan, öğretmen olan, doktor olan, iş adamı olan, milletvekili olan, belediye başkanı olan, cumhurbaşkanı olan nice devlet adamları yetişecek. Birbirimize omuz vermemiz lazım.”

KASTAMONU BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Kastamonu'nun kendileri için çok önemli olduğunu kaydeden Genel Başkan Yıldırım; “Hem başbuğumuz Alparslan Türkeş'in, hem de liderimiz sayın Devlet Bahçeli beyin önem arz ettiği bir şehir. Buradan yetişecek arkadaşlarımız, Türkiye'de hepimizi temsil edecek. O yüzden üniversite teşkilatlarımıza çok önem vermemiz lazım. Liselerdeki teşkilatlarımızı kurmamız ve arkadaşlarımızı ciddi anlamda eğitime yönlendirmemiz lazım” diye konuştu.

“ÜLKÜCÜNÜN ÇOK ÇALIŞMASI LAZIM”

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, teşkilat mensuplarına şu önerilerde bulundu; “Çok okumamız lazım, ülkücünün çok çalışması lazım. Sınıfımızdaki arkadaşlarımız günde iki saat okuyorsa, biz kendimize ülkücü diyorsak, bizim 5 saat okumamız lazım. Okumadan kendimizi geliştirme şansımız yok. Artık dünya o kadar hızlı gelişiyor ki; eskiden üniversiteden alınan eğitimle 20 yıl boyunca hayatını devam ettirebiliyordu ama bugün, üniversiteden mezun olmadan teknoloji ve bilim değişmeye başladı. O yüzden bizim bunu elimizde tutabilmek için mutlaka okumalı ve en az iki dil öğrenmemiz lazım. Dünyadaki tüm kaynakları takip edebilmek için dil öğrenmek şart.” (Burak Yumukoğlu)

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2021, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER