banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
17 Şubat 2019 Pazar

Kastamonu Belediyesi’nden sokak hayvanlarına şefkat

Sokak hayvanlarına rahat ve güvende bir ortam sunabilmek için 7/24 hayvanların ihtiyaçlarını karşılayan Kastamonu Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi, 11 hayvan bakıcısı ile sokak hayvanlarına sevgisini veriyor, şefkat elini uzatıyor.

08 Ağustos 2018 Çarşamba 09:23
  Kastamonu Belediyesi’nden  sokak hayvanlarına şefkat


 

Sokak hayvanlarına rahat ve güvende bir ortam sunabilmek için 7/24 hayvanların ihtiyaçlarını karşılayan Kastamonu Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi,  11 hayvan bakıcısı ile sokak hayvanlarına sevgisini veriyor, şefkat elini uzatıyor.

“İNSANA DA HAYVANA DA DEĞER VEREN BELEDİYECİLİK”

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Veteriner İşleri Müdürlüğümüze bağlı olarak hizmet veren Geçici Hayvan Bakımevimiz sokak hayvanları için en sağlıklı koşullarda, 'İnsana da hayvana da değer veren belediyecilik' anlayışı ile çalışmalarını sürdürüyor. Ülkemizin örnek projelerinden bir tanesi olan Geçici Hayvan Bakımevimiz, donanımlı personel ve teçhizatı ile 7/24 hizmetlerine devam ediyor. Ayrıca faaliyete geçirdiğimiz hayvan ambulansımız ile de ekiplerimiz sokak hayvanlarına anında müdahale edebiliyor” dedi.

24 SAAT HİZMET

6 kişiden oluşan Köpek Kurtarma ve Yakalama ekibiyle sokak hayvanlarını toplayarak Geçici Hayvan Bakım Evi’ne getiren Kastamonu Belediyesi, sokak hayvanlarına 24 saat hizmet veriyor. Trafik kazaları ve benzeri durumlarda meydana gelen kayıpları en aza indirmek için Hayvan Ambulansı, sokak hayvanlarının yardımına koşuyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından oluşturulan ekip ise ‘Alo 153’ hattına gelen ihbarları anında değerlendiriyor. 1 müdür, 1 veteriner hekim, 1 veteriner teknikerken oluşan Kastamonu Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi, sokak hayvanlarının tıbbi bakımı, sahiplendirme, kayıt altına alma işlenmeleri gerçekleştiriliyor. Sahiplendirilmeyen sokak hayvanları ise doğal ortamları, yaşadığı mahallerine bırakılıyor. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesince sokak hayvanlarına sıcak bir ortam sağlayan Kastamonu Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi ile hayvanların korunması esas alınıyor.

Ayrıca, şehrin belli başlı noktalarında yer alan beslenme, su odakları ile sokaktaki canlılara sahip çıkan Kastamonu Belediyesi, tüm sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılıyor.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV