KASTAMONU BELEDİYESİ’NDE YENİ DÖNEM

31 Mart’ta gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimleri’nde MHP’den Kastamonu Belediye Başkanı seçilen Dr. Galip Vidinlioğlu dün görevi Kastamonu eski Belediye Başkanı Tahsin Babaş’tan devraldı.

KASTAMONU BELEDİYESİ’NDE YENİ DÖNEM
banner72

 

31 Mart’ta gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimleri’nde MHP’den Kastamonu Belediye Başkanı seçilen Dr. Galip Vidinlioğlu dün görevi Kastamonu eski Belediye Başkanı Tahsin Babaş’tan devraldı.

Belediyeciliğin hizmet yarışı olduğunu söyleyen Tahsin Babaş, “Belediyecilik hizmetlerinde ve diğer hizmetlerde elimizden gelen her türlü yardımı yapacağımızın bilinmesini istiyorum” dedi.

Tahsin Babaş’a Kastamonu’ya yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ederek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ise, “Burası 30 yıllık yuvanız. Kapımız size her zaman açık” diye konuştu.

BELEDİYE ÖNÜNDE COŞKULU KUTLAMA

Kastamonu Adalet Sarayı’nda mazbatasını aldıktan sonra Kastamonu Belediyesi’nin önünde binlerce vatandaş tarafından karşılanan Belediye Başkanı Dr. Galip Vidinlioğlu, destan yazdıklarını söyledi. ‘Çok şükür beni sevdama kavuşturdunuz’ diyen Galip Vidinlioğlu şunları söyledi; “4-5 gündür omuzlarımda öyle bir yük var ki… Kolay değil her 2 kişiden 1’inin oyunu almak. Bugünden itibaren Allah’ın izniyle sizlerin desteğiyle bu şehri birlikte yönetmeye başlayacağız. Bu konuda desteğinizi esirgemeyeceğinizi biliyorum. Çıktığımız ilk günden beri biz şehri ortak akılla yöneteceğimizi söyledik. STK’lar, üniversitemiz, kamu kurum kuruluşlarının mutlaka desteğini alacağız. Şu andan itibaren artık bütün Kastamonu’nun belediye başkanıyım. Partili, partisiz herkesin belediye başkanıyım. Bu sözümü tekrar ederek devam etmek istedim. Çünkü çeşitli spekülasyonlar ortada dolaşabilir. Bütün Kastamonu’nun belediye başkanı olacağıma dair tekrardan size söz veriyorum.

“BENİM BİR TEK DERDİM VAR, LİYAKAT VE ADALET”

Benim tek derdim var, liyakat ve adalet. Adaletli yönetim, liyakatli yönetim her şeyden önce gelir. Belediyeyi devralma durumumuzu sizlerle paylaşacağım. Bunu herkesin bilmeye hakkı var. Neyi devraldığımızı, ne yapacağımızı en kısa zamanda paylaşacağız. Ortak akılla yöneteceğiz. Bu sözümüzden vazgeçmeyeceğiz. Sözümüzü sonuna kadar tutacağız. Her sözümüzün arkasındayız. Biz 1 Nisan’dan itibaren verilen bütün sözlerinde takipçisi olacağız” diye konuştu.

AYDIN: MHP’DE SİYASET YAPMAK HER BABA YİĞİDİN HARCI DEĞİL

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye, kendisini Kastamonu İl Başkanlığı görevine layık gördüğü için teşekkür ederek sözlerine başlayan MHP İl Başkanı Yüksel Aydın ise şu ifadeleri kullandı; “Genel başkanımıza emaneti geri alma sözünü vermiştik. Kendileri de bize olan inancını ifade etmişti. Kastamonu, bizi Milliyetçi Ülkücü Hareket’in liderine mahcup etmediğiniz için Allah sizden bin kere razı olsun. MHP’de siyaset yapmak her baba yiğidin harcı değildir. Bunu bir üstünlük olarak ifade etmiyorum. Ama, cefa; fedakarlık, karşılıksız sevmeyi gerektirir. Dolayısıyla, biz liderimizin de ifadeleriyle, ‘Biz bu ülkeyi karşılıksız sevdik’, biz ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ diyoruz. Biz, elini öptüğümüzde dudağımızın, elini sıktığımızda elimizin kirlenmediği bir lidere sahibiz. Biz siyasetimizi bu prensiplerle yapıyoruz. Biz Allah’tan korkuyoruz. Biz kuldan utanıyoruz. Biz yetim hakkı yemeyiz. Biz devletin malını beytül mal biliriz. Kastamonu’yu yönetecek reisinde şehr-ül emin olmasını isteriz. Kastamonu’yu bu saatten sonra şehr-ül emin yönetecek. Ekibiyle beraber, devletin malını da beytül mal görecek.

“VERDİĞİMİZ SÖZLERİ HARFİYEN
YERİNE GETİRMEYE GAYRET EDECEĞİZ

Bu seçimi bir kişi kazanacaktı ve diğerleri de normal hayatlarına devam edecek. Tersi bir durumda olabilirdi; bu hiç önemli değil. Çünkü biz, milletimizin takdirine sonuna kadar inanan bir siyasi hareketiz. Bunun için milletimiz bizi tercih etti. İnşallah verdiğimiz sözleri harfiyen yerine getirmeye gayret edeceğiz. Ayırmadan, kayırmadan siyaset yapacağız. Op. Dr. Galip Vidinlioğlu, bundan sonra sadece MHP’lilerin, ülkücülerin belediye başkanı değil, tüm Kastamonu’nun belediye başkanı olacak. İl başkanı olarak bunun sözünü veriyorum. Hiç kimsenin spekülatif söylemlerine itibar etmeyin. Kim liyakatliyse görevine devam edecek. AK Partili olması CHP’li olması hiç önemli değil. Bu korkuyu salanlar, buradan ekmek çıkmayacağını bilsinler. Biz, insanların ekmeğiyle aşıyla oynamayız. 20 yıl bu belediyeyi biz yönettik; hiç kimseyi sınıflarına ayırarak değerlendirmedik. Bunu en iyi bilen sizlersiniz, o konuda hiç endişe etmeyin. Liyakata dayalı bir belediyecilik yapacağız.

“BİZ BELEDİYECİLİK DIŞINDA HİÇBİR ŞEY YAPMAYACAĞIZ”

İşimiz sadece belediyecilik olacak. Biz belediyecilik dışında hiçbir şey yapmayacağız. Hiç endişe etmeyin, biz sizler gibiyiz. Ülkücüler, Türk milletinin ortalamasını yaşayan insanlardır.  Sizin derdinizi de, sıkıntınızı da biliyoruz. Her zaman Kastamonu insanının yanında olmaya gayret edeceğiz. Ne yaparsanız yapın, biz mücadelemizi yaptık, 30 Mart Cumartesi akşamı halkımıza teslim olduk. Kararı siz verdiniz, sizin kararınızın üzerine başka bir karar yok. Halen daha sıkıntıya sokmaya çalışıyorlar. Dolayısıyla biz bir olacağız, bütün olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da, MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli de, yedi düvele karşı mücadele ediyor. Cenabı Allah yar ve yardımcılar olsun. Biz de onlardan aldığımız talimatlarla bulunduğumuz kentlerde varlığımızı sürdürmeye devam edeceğiz. 24 Haziran’da oluşturulan Cumhur İttifakı devam ediyor ve devam edecek. Çünkü Türk milletinin ve devletinin buna ihtiyacı var. Yılan hala girdiği delikte. Tehlike geçmedi. Biz Kastamonu olarak, üzerimize ne düşüyorsa; bütün siyasi partilerle birlikte yapacağız. Birazdan Galip hoca başkanlığı devir alacak ve görevine başlayacak. Tüm Türkiye Kastamonu’yu konuşuyor. Dün rahmetli Başbuğumuzun kabrindeydim. Sizler adına tüm tebrikleri kabul ettim. Destan yazdınız; bu destan yıllarca okunacak. Bütün Kastamonu halkına çok teşekkür ediyorum. Son olarak diyorum ki; yaşasın Türk milleti, yaşasın Türk Devleti, yaşasın Milliyetçi Ülkücü Hareket, Ne mutlu Türk’üm diyene.”

Törene Kastamonu eski Belediye Başkanı Turhan Topçuoğlu’da katıldı.

BABAŞ: BANA BİR GÖREV DÜŞERSE HİZMET ETMEYE DEVAM EDERİM

Belediye başkanlığı görevini Galip Vidinlioğlu’na devreden Tahsin Babaş; “Halkın tercihi ve takdiri üzerinde hiçbir şey yoktur. Bu bir hizmet yarışıdır. Bu hizmet yarışında bayrağı teslim ediyorum. Belediyecilik hizmetlerinde ve diğer hizmetlerde elimizden gelen her türlü yardımı yapacağımızın bilinmesini istiyorum. Başlattığımız projeler vardı. Takdir ederlerse o projelerin tamamlanmasında geri durmadan birlikte beraber bu işlerin yapılması tarafındayım. Halka küsme ve tavır koyma olmaz. Ben Kastamonuluyum. Bundan sonrada bana da bir görev düşerse hizmet etmeye devam ederim. Özellikle Galip Vidinlioğlu’nu, Milliyetçi Hareket Partisi’nin, değerli il başkanını ve arkadaşları kutluyorum. Hakkınızı helal edin” ifadelerini kullandı.

VİDİNLİOĞLU: BURASI 30 YILLIK YUVANIZ

Belediye Başkanı Dr. Galip Vidinlioğlu ise; “Her seçimin bir kazanını oluyor. Sayın başkanıma 21 yıllık memuriyet hayatı ve 5 yıllık başkanlık hayatında yaptıkları hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz. Burası 30 yıllık yuvanız. Kapımız size her zaman açık. Tabi ki sıkıntılı durumlarda sizde uygun görürseniz başvuracağız. Güzel bir seçim süreci oldu. Demokratik olgunlukla gerçekleştirildi” açıklamasında bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Tahsin Babaş’tan görevi devir alarak koltuğuna oturdu.

Serkan Horuz

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2019, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER