Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş SORUMLULUĞUMUZUN BiLiNCiNDEYiZ

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kazakistan'da gerçekleştirilen Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı Daimi Konseyi’nin 35. dönem toplantısı neticesinde Kastamonu’nun 2018 yılı Türk Dünyası Başkentliği kabul edilmesinin onuru ve gururuyla Kastamonu’ya döndüklerini söyledi.

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş SORUMLULUĞUMUZUN  BiLiNCiNDEYiZ

 

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kazakistan'da gerçekleştirilen Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı Daimi Konseyi’nin 35. dönem toplantısı neticesinde Kastamonu’nun 2018 yılı Türk Dünyası Başkentliği kabul edilmesinin onuru ve gururuyla Kastamonu’ya döndüklerini söyledi.
“KASTAMONU TÜRK DÜNYASI’NI BEKLİYOR”

Başkan Babaş, dün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Kastamonumuzun eşsiz tarihini, kültürünü ve değerlerini tanıtma imkanı bulacağımız 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti sürecimiz ilimize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirsin inşallah. 900 yılı aşkın süredir Türk yurdu olan Kastamonumuz, tüm güzellikleriyle Türk Dünyası’nı bekliyor. Bu onur ve gurur tüm hemşehrilerimizindir. Şunu açıklıkla ifade etmeliyim ki asil hemşehrilerimizin destekleri bizlere daima güç ve kuvvet vermektedir” dedi.

BELEDİYENİN 150. YILINDA TÜRK DÜNYASI BAŞKENTLİĞİ

Kastamonu Belediyesi’nin 150. kuruluş yıldönümünü kutladığını hatırlatan Başkan Babaş, “Kazakistan'da gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı Daimi Konseyi’nin 35. dönem toplantısı neticesinde Kastamonumuzun 2018 yılı Türk Dünyası Başkentliği kabul edilmesinin onuru ve gururuyla Kastamonumuza dönüyoruz. Kastamonu Belediyemizin 150’nci kuruluş yıldönümünde Kastamonumuzun Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanını elde etmesinin sorumluluğunun bilincindeyiz. Cenab-ı Hakk’ın izniyle eşsiz tarihimizi, kültürümüzü ve değerlerimizi dünyaya tanıtacağız. 
Büyük bir birliktelikle çıktığımız yolda bizlere destekleriyle güç veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Kültür ve Turizim Bakanımız Sayın Numan Kurtulmuş’a şükranlarımı sunuyorum. Belediyemizin 150’inci kuruluş yıl dönümünü kutlayacağı 2018 yılında Türk Dünyası Kültür Başkenti olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek ve Türk Dünyası’nın büyük birlikteliğini huzur kenti Kastamonu’da perçinleyeceğiz” diye konuştu. 
(Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2017, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER