banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
23 Mayıs 2019 Perşembe

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş - Biz üreten insan istiyoruz

Kastamonu Kadın Kooperatifi kuruluşu gerçekleştirildi. Üreten kadınların çoğunlukla el emeğine dayalı ürünlerini pazarlama ve değerlendirme konusundaki ihtiyaçlarına çözüm bulmayı amaçlayan kooperatif, kadınlara iş sağlamak, onları sosyal açıdan güçlendirmek ve ortak sorunlarına çözüm bulmak amacını taşıyor.

12 Ekim 2018 Cuma 13:58
 Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş  - Biz üreten insan istiyoruz
 

Kastamonu Kadın Kooperatifi kuruluşu gerçekleştirildi. Üreten kadınların çoğunlukla el emeğine dayalı ürünlerini pazarlama ve değerlendirme konusundaki ihtiyaçlarına çözüm bulmayı amaçlayan kooperatif, kadınlara iş sağlamak, onları sosyal açıdan güçlendirmek ve ortak sorunlarına çözüm bulmak amacını taşıyor.

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın önerileri ve desteği ile yola çıkan Kastamonu Sarı Konak Kadın Kooperatifi, Akmescit Mahallesindeki tarihi Sarı Konak’ta çalışmalarını sürdürecek. Belediye Başkanı Babaş’ın kooperatife tahsis ettiği binada, sabah kahvaltısı olacak. Ayrıca arzu eden kadınların toplanabileceği, günlerini yapabileceği bir mekan olarak, özel gün ikram menüleriyle de hizmet verilecek.

7 kişiden oluşan Kurucular Kurulu’nun ilk toplantısında; Kastamonu Sarı Konak Kooperatifi’ne üye kaydı yapılması, üretici kadınların satış yapabilmesi için haftanın bir günü yerel üretim pazarı açılması ve Sarı Konak’ın gün evi olarak da kadınlara hizmet vermesi konuları görüşülerek, karara bağlandı.

Toplantıya Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve Başkan Yardımcısı Ahmet Sevgilioğlu da katıldı. Başkan Tahsin Babaş, kooperatif çalışmalarını gördükten sonra tam anlamıyla destek vermeye hazır olduğunu ifade etti. Kastamonu’nun değerlerini dünyaya tanıtmak amacıyla ciddi bir turizm seferberliğinin başlatıldığını vurgulayan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “En büyük isteğim, kadınların üretime katılması. Özellikle evlerinde otururken Kastamonu yöresine ait yaptıkları el işlerini satmaları, paraya dönüştürerek hem aile ekonomisine hem de ülke ekonomisine destek olmaları çok önemli. Kooperatifimiz; Kadınların ekonomik ve kültürel anlamda gelişmeleri, boş zamanlarını değerlendirmeleri, yöresel ve geleneksel değerlerimizin unutulmayıp, yaşatılması, geleceğe taşınması anlamında da fayda sağlayacak. Kastamonu insanının Kastamonu kadınına verdiği değeri, desteği biliyoruz. Kurtuluş Savaşı’ndan bu güne savaşta barışta büyük emek veren kadınların sosyal alanda da daha ileri gitmeleri gerekir. Belediyemizin sosyal projesi olarak Kastamonu Kadın Kooperatifi’ni gerçekleştireceğiz. Mevzuatlar doğrultusunda Kastamonu Belediyesi de ortak olacak. Tüketici değil üretici bir toplum olmalıyız. Biz üreten insan istiyoruz. Şehir, bölge, ülke ekonomisi ancak böyle daha aktif hale gelir” diye konuştu. (Haber Merkezi)

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV