banner29
26 Mart 2019 Salı

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş : A.Paşa kahramanlık destanın sembolüdür

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Abdurrahmanpaşa Lisesi’nin 133. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.Başkan Babaş’ın mesajı şöyle: “Anadolu’nun ilk lisesi olma özelliğini de taşıyan Abdurrahmanpaşa Lisemiz, geçmişten günümüze yetiştirdiği ve mezun ettiği isimlerle ülkemizin ve memleketimizin yönetimine önemli katkılar sağlamıştır.

20 Nisan 2018 Cuma 14:35
Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş : A.Paşa kahramanlık destanın sembolüdür
 


  Kastamonu
Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Abdurrahmanpaşa Lisesi’nin 133. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Babaş’ın mesajı şöyle: “Anadolu’nun ilk lisesi olma özelliğini de taşıyan Abdurrahmanpaşa Lisemiz, geçmişten günümüze yetiştirdiği ve mezun ettiği isimlerle ülkemizin ve memleketimizin yönetimine önemli katkılar sağlamıştır.

Çanakkale Savaşı’nın başladığı yıllarda karatahtaya ‘Hocam ne olur bizi yok yazmayın; Biz Vatan İçin Çanakkale’ye gidiyoruz. Hakkınızı helal edin’ yazarak çocuk yaşta toprağı vatan yapmaya koşan kahramanların okulu olan Abdurrahmanpaşa Lisemiz, geçmişten bugüne Kastamonumuzun gurur ve iftihar kaynağıdır. Abdurrahmanpaşa Lisemiz, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünün ve Kastamonumuzun kahramanlık destanın sembolüdür.

Dönemin Kastamonu Valisi Abdurrahman Nurettin Paşa tarafından 1885 yılında Kastamonu İdadi Mektebi adıyla hizmete açılan, Abdurrahmanpaşa Lisemizin bugün 133’üncü kuruluş yıl dönümünü kutluyor olmanın, gururu ve onurunu hep birlikte yaşıyoruz.

Okulumuzun ve mezunlarının her türlü taleplerini mutlaka dikkate alıyor ve bu doğrultuda çalışmalar yapıyoruz. Bu doğrultuda ülkemizin iftihar kaynağı olan lisemizin her talebinin en kısa zamanda yerine getirileceğine olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşünceler içerisinde irfan meşalemiz, Abdurrahmanpaşa Lisemizin 133’üncü kuruluş yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum. Lisemizin tüm mezunlarına, öğretmenlerimize ve değerli büyüklerimize saygılar sunuyor, eğitimlerini sürdüren öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV