Kastamonu Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu’ndan TABLET ÇAĞRISI

Kastamonu Belediye Meclisi, Ekim ayı 2’nci toplantısı geçtiğimiz gün akşam Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

 Kastamonu Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu’ndan  TABLET ÇAĞRISI

 

Kastamonu Belediye Meclisi, Ekim ayı 2’nci toplantısı geçtiğimiz gün akşam Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Bir önceki toplantıda gündeme gelen tablet kampanyası ile ilgili iş adamlarına çağrıda bulunan Başkan Vidinlioğlu, “Yavrularımız için pandemi sürecinde olmazsa olmazı tabletler. Her hayırseverden gelecek tablet, bir yavrumuzun yüzünün gülmesi demek. Herkesi desteğe çağırıyoruz” dedi.

Tablet konusunda bir çalışma başlattıklarını yineleyen Galip Vidinlioğlu, “Geçen günkü toplantımızda bir teknik arıza sebebiyle son demde hem benim yaptığım konuşmalar, hem de Sibel hanım ve Mehmet abinin yaptığı konuşmaların hepsi ne yazık ki yayına giremedi. Teknik anlamda yaşanan aksaklıktan dolayı bir özür dileyelim. Hem de tekrar etmiş olalım, bizim belediye olarak evlatlarımıza destek için bir tablet kampanyamız zaten başlatılmıştı, TEB ile de bir görüşme yapmıştık. Onun haricinde de sayın Sibel Karakaş gündeme getirdi, sayın Mehmet Tingiroğlu gündeme getirdi. Dolayısıyla hem Adalet ve Kalkınma Partimizin değerli meclis üyesi Zeki Kebeci Bey tarafından, hem de benim ve diğer katılımcılar tarafından belirli bir tablet sayısına ulaşmış olduk. Hayırseverleri de bu kampanyaya desteğe çağırmıştık. Bu çağrımızı tekrar dile getirmiş olalım. Yavrularımız için pandemi sürecinde olmazsa olmazı tabletler. Her hayırseverin tableti bir yavrumuzun yüzünün gülmesi demek. Herkesi desteğe çağırıyoruz. Şehrin belirli bölgelerinde öğrenciler için bedava internet hizmetimiz vardı. Sevgili yavrularımızın buralardan faydalanması için havalar da iyi giderken bu anlamda çalışma yürüttüğümüzü de söylemek istiyorum” diye konuştu.

“YEDİ DÜVEL BİZİM KARŞIMIZDA”

“Yanlarında olduğumuzu gösterelim” diyerek kürsüden Azerbaycan Bayrağı açan Belediye Başkanı Vidinlioğlu konu ile ilgili olarak şunları söyledi; “Azerbaycan canımız. Karabağ’da mücadele eden bütün kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan güç kuvvet niyaz ediyoruz. Kılıçları keskin olsun, Rabbim yar ve yardımcıları olsun. Rahmetli Azerbaycan Cumhurbaşkanı Ebulfez Elçibey’den dinlemiştim, Azerbaycan çok sıkıntılı günlerden geçtiğinde ‘eğer bir kızım olursa ismine Çilenay koyacağım’ demişti. Çilen, çile çekerek pişen anlamında; ay da hem Türklüğün hem de İslam’ın sembolü: Çile çekerek pişen Türklük-İslamlık anlamında. Görüyoruz ki yedi düvel bizim karşımızda. Bizim yanımızda olması gerekenler bile mevzu bahis biz olduğumuzda ya ayak diriyorlar ya da karşımızda yer alıyorlar. Cenab-ı Allah birliğimizi beraberliğimizi daim etsin. Küçücük problemlerle birbirimizi üzme, kırma zamanı değil. Çünkü hem bunca yıldır hep dile getirdiğimiz turan eller hem de her dem mazlumun yanında yer almış bir millet olmamız hasebiyle tüm dünyadaki mazlumların ve soydaşlarımızın hepsinin gözü bizim üzerimizde. Türkiye ne kadar güçlü olursa onlar da o kadar umutlarını daha kavi tutacaklar. Bizim bir olmamız, bütün olmamız lazım. Diri kalmamız, iri olmamız lazım. Şehitlerimize, ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Allah ordularımızı muzaffer eylesin. İnşallah biz de hem maddi hem manevi olarak onların yanındayız.”

Serkan Horuz

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER