Kastamonu Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu İLLER BANKASI’NDAN GELEN PARA MAAŞLARA YETMİYOR

Kastamonu Belediye Meclisi önceki akşam Belediye Başkanı R.Galip Vidinlioğlu’nun başkanlığında toplandı. Toplantıya belediyenin satışa çıkardığı arsalar damga vurdu.

 Kastamonu Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu  İLLER BANKASI’NDAN GELEN  PARA MAAŞLARA YETMİYOR

 

 

Kastamonu Belediye Meclisi önceki akşam Belediye Başkanı R.Galip Vidinlioğlu’nun başkanlığında toplandı. Toplantıya belediyenin satışa çıkardığı arsalar damga vurdu.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, pandemi sürecinde İller Bankası’ndan gelen paranın yarının da altına indiğini ve bazen maaşlara dahi yetmediğini söyleyerek, bu nedenle arsa ve bina satışı gerçekleştirdiklerini söyledi.

İlk satış kararı kent merkezinde Hepkebirler Mahallesinde bulunan 5 katlı bir binayla ilgiliydi. Hepkebirler Mahallesi 305 ada 27 parselde bulunan 5 katlı bir binanın satışına karar verildi. Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, “Bir dönem Tabakoğlu pastırmanın da kullandığı binadan bahsediyoruz. 5 katlı bir bina. İki katı yol kotunun altında. Taliplisi de var. Ciddi bir tadilat da istiyor. Müşteri varken satışının yapılmasını istedik” dedi.

Kuzeykent Mahallesinde bulunan 1299 Ada 19, 20, 21, 22, 23 parsellerin satışının değerlendirilmesi konusu da Meclis tarafından CHP ve İYİ Parti üyelerinin red oyuna karşılık oyçokluğu ile kabul edildi.

Söz konusu satış talebiyle ilgili de Başkan Vidinlioğlu, “İki TOKİ arasında kalan kısım. İhaleyle satışı düşünülüyor. Pandemi sürecinde İller Bankası’ndan gelen para yarının da altında. Maaşlara bazen yetiyor, bazen yetmiyor. Geçmişten gelen de ödenmesi gereken rakamlar ve kullandığımız kredi var. Çarkı döndürmemiz lazım. Bu satışı planlanan parsellerle ilgili gerekli yeşil alan bırakıldı. Kimsenin bu konuda tereddüdü olmasın” dedi.

Meclis’teki son satış kararı ise Tosya yolunda Şehit Bülent Gider Caddesi yakınında 1597 ada 40 nolu parsel ile ilgiliydi.

KARAÇOMAK BARAJI MESİRE ALANI

Karaçomak Barajı’nda DSİ’ye ait mesire alanının Kastamonu Belediyesi tarafından kullanılması için 10 yıllığına tahsisinin alınması Meclis tarafından oybirliği ile kabul edildi. Burası ile ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, “DSİ’ye ait olan ama kullanılmayan Karaçomak Barajının hemen yanındaki mesire alanı. Burada kamelyalar var. Konaklama ve misafirhane olarak kullanılabilecek bir yapı var. DSİ’nin kullanımında değil. Biz belediye olarak kullanmak istiyoruz. Bu talebimiz DSİ tarafından da uygun görüldü” dedi.

Serkan Horuz

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER