banner38

Müzik indir

banner46

banner47

04 Temmuz 2020 Cumartesi

Kastamonu Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu EMEĞİN VE ALIN TERİNİN KÜÇÜK GÖSTERİLMESİNE İZİN VERMEM

Kastamonu Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu, Kuzeykent Mahallesi Şamil Sitesi teras katında önceki gün meydana gelen yangının ardından sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla ilgili bir basın bildirisi yayınladı.

01 Haziran 2020 Pazartesi 11:26
 Kastamonu Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu  EMEĞİN VE ALIN TERİNİN KÜÇÜK  GÖSTERİLMESİNE İZİN VERMEM
 

Kastamonu Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu, Kuzeykent Mahallesi Şamil Sitesi teras katında önceki gün meydana gelen yangının ardından sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla ilgili bir basın bildirisi yayınladı.

Başkan Vidinlioğlu’nun konuya ilişkin açıklaması şöyle: “Kuzeykent Mahallesi Şamil Sitesi teras katında önceki gün meydana gelen yangının ardından Mahalle Muhtarı Sayın Hakan Çölez’in sosyal medya hesabından yaptığı çelişkili paylaşımının ardından kamuoyunu bilgilendirme gereği duydum. Kuzeykent Mahallesi Şamil Sitesi’nde meydana gelen yangında itfaiyemize gelen ihbarın ardından Mahalle Muhtarı Sayın Hakan Çölez’in paylaşımında belirttiği üzere ekiplerimiz kısa bir süre sonra olay yerine ulaşmış ve yangını söndürmüştür. Ayrıca konuyla ilgili Belediye Başkan Yardımcım olay yerinde Kuzeykent İtfaiye Ek Hizmet Binası’yla ilgili gerekli açıklamayı yapmıştır. Buna rağmen sosyal medyada kafa karıştıracak, belediyenin böyle bir çalışması yokmuş ve uygulamaya geçirmeyecekmiş algısı oluşturacak, geçmiş dönemleri de içine katan bir paylaşım Muhtarımız tarafından yapılmıştır. İtfaiye çalışanlarımızın alın terini yok sayan, yapılacak hizmetlerin paylaşıldığı halde görmezden gelinen bir anlayışla yapılan bu paylaşım bizleri üzmüştür. Vatandaşlara şirin gözükmek ve yükü Kastamonu Belediyesi’nin üzerine atmak kolaydır. Burada yapılan ve yapılacak çalışmalar bilindiği halde yanlış algılar oluşturacak bir paylaşım yapmanın adının ne olacağını ise kıymetli kamuoyumuzun takdirindedir.

“TALEPLERİMİZ ONAYLANDI”

Hem seçim döneminde hem de sonrasında defaten Kuzeykent İtfaiye Ek Hizmet Binasıyla ilgili hazırlık yaptığımızı kamuoyuyla paylaşmıştık. Konuyu daha 15 gün önce İller Bankası’yla görüştük. Hem Güneş Enerji Panelleri hem Budamış Mahallesi alt yapı ile ilgili taleplerimiz onaylandı. Kuzeykent Mahallesi İtfaiye Ek Hizmet Binası programımız ve elektrikli araç şarj istasyonları projemiz ise onaylanmak üzeredir.

Hal böyleyken zamanında müdahale sonrasında büyümeden söndürülmüş bir yangın sonrası İtfaiye Ek Hizmet Binası projesini gündeme getirmek kötü niyetli olmasa bile iyi niyet taşıdığı da söylenemez. Kuzeykent Muhtarımız söndürülen yangın sonrasında itfaiyenin geçirdiği tehlike ve 2010’dan bugüne projenin varlığından bahsediyor. Dünya’nın her yerinde itfaiye ekipleri yangına ulaşırken aynı risklerle yola çıkıyor. Vatandaşlarımızın duyarlılığıyla ilimizde bu risk en az seviyede. 2010’dan bu tarafa gündemde olduğu mahalle muhtarımız tarafından belirtilen projeyi bugüne bağlamak ve tüm hazırlıkları yapıldığını bildiği itfaiye ek hizmet binası üzerinden kurumumuzu töhmet altında bırakmak ise nedenli doğru bir davranıştır? Bu davranışın lügatımızdaki karşılığı da aslen açıktır!

“MUHTARLARIMIZ BİZLERE İSTEDİĞİ ZAMAN ULAŞA BİLMEKTE”

Konun bir diğer tarafı ise tüm muhtarlarımız bizlere istediği zaman ulaşa bilmektedir. Sayın muhtarımız bugüne kadar hangi konuyla ilgili bizlere ulaştı da gerekli cevabı alamadı? Sosyal medya üzerinden yapılan bu davranışların ne maksat ile yapıldığı ortadadır. Kurumumuzu ve şahsıma yönelik yapılan bu davranış kabul edilebilir, Kastamonumuza ve mahallemize fayda getirebilir bir anlayış değildir. Muhtarımızın itfaiyenin kısa sürede olay yerine ulaştığı beyanının ardından terasta olan yangının vatandaşlar tarafından söndürüldüğünü iddia etmesi düştüğü çelişkiyi açıkça anlatmaktadır. Olayın sıcaklığıyla ve insani duygularla tabi ki vatandaşlarımız ekiplerimiz olay yerine gelinceye kadar küçük çaplı olan bu yangını söndürme çabası içerisinde olmuştur. Bu tutum Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğinin de parçasıdır.

“İTFAİYE 7 GÜN 24 SAAT HİZMET VERMEKTEDİR”

Gönül ister ki ilimizde bu tür üzücü olaylar gerçekleşmesin. Ancak hayatın gerçeğinde bu tür olaylar mevcut. İtfaiye ekiplerimizin varlığı ise bizlerin güvencesidir. Kastamonu’nun itfaiyesi 7 gün 24 saat Kastamonu halkına hizmet vermektedir. Bizim için insan hayatı çok önemlidir. Vatandaşlarımızın canlarından ve mallarından olmaması için itfaiyemiz köylerimize dahi hizmet vermektedir. Çünkü bizim için asıl olan insandır. İnsana hizmet, hizmetlerin en değerlisidir. Bu uğurda yapılmaya çalışılan işe karşı çıkarcı tavırla söylenilen sözler ise tarafımızdan asla kabul görmeyecektir.

“İZİN VERMEM”

Kastamonu Belediyesi’nin yaptığı ve yapacağı her hizmette Kastamonu halkının emeği, belediye çalışanlarının alın teri vardır. Bu emeğin ve alın terinin kimse tarafından küçük gösterilmesine Kastamonu Belediye Başkanı olarak izin vermem.

Kıymetli hemşehrilerim; Kuzeykent Mahallemize Ek İtfaiye Hizmet Binası yapılacaktır. Kuracağımız bu tesis sadece Kuzeykent Mahallemize değil yakın mahallelerimize ve bölgelere de hizmet verecektir. Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan salgın sürecinde alınacak kararlar doğrultusunda çalışmalarımıza hızla başlayacağız. Projesi bitmiş bir projeyle ilgili spekülasyon yaratma çabasının hangi niyetle yapıldığına yönelik yorumu da kamuoyunun çok iyi anlayacağını düşünüyorum. Saygılarımla…”
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV