banner38

banner39

banner46

banner47

02 Nisan 2020 Perşembe

Kastamonu Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu ÇOK BÜYÜK BİR DEĞİŞİM OLMADI

Kastamonu Belediye Meclisi, Mart ayı 2. toplantısını geçtiğimiz gün akşam gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun başkanlık ettiği toplantının ana gündem maddesi imar konuları oldu.

11 Mart 2020 Çarşamba 10:14
Kastamonu Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu  ÇOK BÜYÜK BİR DEĞİŞİM OLMADI
 

Kastamonu Belediye Meclisi, Mart ayı 2. toplantısını geçtiğimiz gün akşam gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun başkanlık ettiği toplantının ana gündem maddesi imar konuları oldu.

Kastamonu Belediye Meclisi, Kuzeykent Mahallesi'nde bulunan ve kayıtlarda "resmi alan" olarak geçen bölgenin, imar plan değişikliğiyle lise alanına dönüştürülmesi hususunda Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün talebini önceki akşam yapılan toplantıda ele aldı.

Plan değişikliği, kamu yararı sağladığı göz önünde bulundurularak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün talebi oy birliğiyle kabul edildi. Söz konusu alana spor lisesi inşa edilecek.

Spor Lisesi, Gün Medya Grubu Onursal Başkanı Cengiz Aygün'ün "Spor Lisesi'nin yeri belirlensin, yapımını ben üstleneceğim" sözüyle Kastamonu'nun gündemine gelmiş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü de bu konudaki çalışmalarını hızlandırmıştı.

BELEDİYE BİRİMLERİNDE YER DEĞİŞİKLİKLERİ

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde meclis üyelerinin sorularını yanıtlayan Başkan Galip Vidinlioğlu, belediyede gerçekleştirilen yer değişiklikleri hakkında bilgi verdi.

Belediye birimlerinde çok büyük değişiklikler yapmadıklarını ifade eden Galip Vidinlioğlu; “2014 yılında 700 kişi ile idare olunan belediye, 2019’da 1000 kişiyle çalışıyor. Eleman alma gibide bir lüksümüz olmadığı için o 1.000 kişiden azami şekilde faydalanmak için böyle bir tasarrufta bulunduk.  Çokta büyük bir değişim olmadı. Her birimimize ihtiyaçlarının ne olduğunu sorduk. Fazlanız var mı? diye sorduk. Bunun akabinde biz bir araya geldik ve böyle bir değişikliği uygun gördük. Ben zaten 1.000 personeli büyük çoğunlukla tanımıyorum. Dolayısıyla kim nerededir, ne şekildedir? Çok fazla bilmiyorum. Bilen arkadaşlarla, hangi konuda daha verimlidir, nerde daha aktif şekilde değerlendirilebilir diye konuşup böyle bir uygulamaya gitmiş olduk” dedi.

TEMİZLİKTE TYP VURGUSU

Bir meclis üyesinin ‘temizlik’ konusunu gündeme getirmesi üzerine konuya açıklık getiren Başkan Vidinlioğlu, “Herkesi daha verimli olabileceği birimlere kaydırdık. Bir sıkıntı olursa da gereğini yaparız. En büyük sıkıntımız temizlikteydi. Temizliğe biraz elaman kazandırdık. Muhtemelen yine yetmeyecek. Temizlikle ilgili ilerleyen günlerde bir hal çaresine bakacağız. Çünkü TYP’den de pek ses çıkmıyor. Temizlik konusunda çalışanlarımız gerçekten özveri ile çalışıyor. Birkaç defa gecede gittim. Mesai bitmesine rağmen arkadaşlar hala görevden dönmemişlerdi. İşlerini bitirip öyle dönüyorlar. Fakat özellikle ana arter haricinde ara sokaklarda her gün muntazam temizlik şu aşamada yapılamıyor. Çünkü eleman yetmiyor. TYP ile ilgili gelişme var mı? diye konuştum. Hatta Ankara’da genel müdür beyle de görüştüm. ‘Mevzuat üzerinde çalışıyoruz’ dediler. Zannediyorum Cumhurbaşkanlığı’nda düzenleme yapıyorlar. Keşke biran önce neticelense de bizde TYP’lilerle ilgili temizlik işlerinde daha aktif çalışabilsek” dedi.

Serkan Horuz

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV