banner38

banner39

banner46

banner47

13 Aralık 2019 Cuma

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu HERKESİN İÇİ RAHAT OLSUN

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu, çözüm bekleyen sorunları ve planlanan projeleri aciliyet ve önem sıralamasına göre değerlendirdiklerini ve çalışmaların bu yönde hız kesmeden devam ettiğini söyledi.

18 Temmuz 2019 Perşembe 12:28
 Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu  HERKESİN İÇİ RAHAT OLSUN
 

 

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu, çözüm bekleyen sorunları ve planlanan projeleri aciliyet ve önem sıralamasına göre değerlendirdiklerini ve çalışmaların bu yönde hız kesmeden devam ettiğini söyledi. Görevi devraldıkları 5 Nisan'dan bugüne kadar geçen süreçte ciddi bir emek harcayarak detaylı bir eylem planı hazırladıklarını ifade eden Vidinlioğlu; “Vatandaşlarımız 31 Mart seçimlerinde ciddi bir oy oranı ile bizleri bu göreve layık gördü. Biz de bu kutsal emanetin ve halkımızın bize vermiş olduğu bu yetkinin ne kadar önemli ve veballi bir iş olduğunun farkındayız. Göreve gelir gelmez ilk işimiz tabiri caizse açık olan muslukları kapatmak, gereksiz harcama ve görevlendirmelerin önünü tıkamak oldu. Bu müdahalemiz sayesinde kurumumuz ciddi anlamda bir yükten kurtulmuştur. Aynı şekilde önceki dönemden bize aktarılan ve şuanda bizim ödeme yükümlülüğümüzde olan ciddi borçlarımız var. Seçimlerin hemen ardından yaptığım teşekkür konuşmamda bahsetmiştim. Bizim ilk yıl için hedefimiz, borçlanmaları en aza indirip mevcut borçlarımızı temizlemek ve şehrin ana ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde çözüme kavuşturup planladığımız projelerin altyapılarını hazırlamak. Şuanda bu anlamda ciddi bir yol kat ettiğimizi düşünüyorum. Bu süre zarfında yönetim şeklimizi eleştirenler oluyor. Tabiki eleştirileceğiz. Biz, yapıcı olduğu sürece her türlü eleştiriyi kaldırabilecek olgunluğa sahibiz. Dürüst, şeffaf ve adil bir belediyecilik anlayışı vaadiyle devraldığımız bu bayrağı, daha ileriye taşımak adına şahsım ve tüm teşkilatımız adına şeref ve namus sözü verdik. Herkesin içi rahat olsun. Kastamonu Belediyesi emin ellerde” dedi.

DEVLET BAHÇELİ'YE TEŞEKKÜR

Geçtiğimiz Pazar günü kendisini makamında ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ve başkanlık divanının çok değerli üyelerine de teşekkür eden Başkan Vidinlioğlu; “Kendisine verdiğimiz sözü tutmuş olmanın gurur ve mutluluğuyla liderimizi konuk ettik. Sayın genel başkanımız Kastamonu'ya ve Kastamonu insanına gerçekten ayrı bir değer veriyor. Bu anlamda bizlerde kendilerine ilimizin talep ve isteklerini ilettik. Teşekkür ziyaretleriyle bizleri onurlandıran ve bundan sonraki süreçte Kastamonu ile ilgili taleplerimizle bizzat ilgilenerek gerekli desteği sağlama sözü veren liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'ye şahsım ve tüm teşkilatımız adına bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“BELLİ ARALIKLARLA BİLGİLENDİRME YAPACAĞIM”

Kastamonu Belediyesi tarafından yapımı devam eden, yapım aşamasında olan ve projelendirilmeyi bekleyen tüm çalışmalarla ilgili detaylı bir rapor hazırlandığını ifade eden Vidinlioğlu, basın mensupları aracılığıyla belli aralıklarla vatandaşları bilgilendireceklerini söyledi.

“KASTAMONU BELEDİYESİ BİR HAYIR KURUMU DEĞİLDİR”

Zaman zaman belli konularda eleştirilere maruz kaldıklarını ancak bu durumun kendilerini asla rahatsız etmediğini dile getiren Galip Vidinlioğlu; “Seçimlerin ardından geçen süre zarfında özellikle belediyenin yönetim şekli, yeni görevlendirmeler ve yapılacak çalışmalara ilişkin eleştiriler yapıldığını duyuyorum. Eleştirilmek asla zorumuza gitmiyor. Bizler, memleket menfaatlerini ön planda tutan insanlarız. Seçim sloganımızı hatırlıyor musunuz? Temiz iş, temiz başkan demiştik. İşte biz bu düsturla hareket ediyoruz. Bizim takındığımız bu tavır eğer birilerini rahatsız ediyorsa ona yapacak bir şey yok. Kastamonu Belediyesi biri yada birilerinin dükkanı yada bir hayır kurumu değildir. Bizi eleştirenler sanırım ne demek istediğimi çok iyi anlamışlardır. Bizler buraya memlekete hizmet için geldik. İlk gün ne dediysek o. Dürüst, adil, şeffaf ve sadece hizmete dayalı bir belediyeciliği benimseyen bizler, bu yolda önümüze çıkan yada çıkacak olan tüm engelleri aşarak yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Barış KILINÇKIRAN

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV