banner38

banner39

banner46

banner47

22 Kasım 2019 Cuma

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu DOĞRU YAPTIĞIMIZ İŞİN ARKASINDA DURURUZ

Kastamonu Belediye Meclisi, Temmuz ayı ilk toplantısı geçtiğimiz gün akşam gerçekleştirildi. Kastamonu Belediyesi’nde düzenlenen toplantıya CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin ve partililerde katıldı.

03 Temmuz 2019 Çarşamba 10:09
  Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu DOĞRU YAPTIĞIMIZ İŞİN ARKASINDA DURURUZ

 

Kastamonu Belediye Meclisi, Temmuz ayı ilk toplantısı geçtiğimiz gün akşam gerçekleştirildi. Kastamonu Belediyesi’nde düzenlenen toplantıya CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin ve partililerde katıldı.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu başkanlığında gerçekleştirilen meclisin gündemini Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) grubu tarafından verilen 2 soru önergesi oluşturdu.

“BENGÜ TÜRK TV’YE BELEDİYE

BÜTÇESİNDEN NE KADAR ÖDEME YAPILDI?

CHP grubunun Belediye Meclisi’ne verdiği soru önergeleri şu şekilde;

“1- Kastamonu Belediyesi tarafından 2019 yılı Ramazan ayında Nasrullah Meydanı’nda gerçekleştirilen Ramazan Sokağı etkinliği ile etkinlikleri canlı yayınlayan Bengü Türk TV’ye belediye bütçesinden ne kadar ödeme yapılmıştır?

2- AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat’ın işe gelmediği halde belediyeden maaş aldığının tespiti yapılmış mıdır? Musa Kalafat’ın işe gelmediği halde belediyeden maaş aldığı tespit edilmiş ise Musa Kalafat belediyedeki işine devam etmekte midir? Musa Kalafat belediyede ki görevinden ayrılmış ise belediyeden aldığı maaşların geri tahsili için işlem başlatılmış mıdır? 31 Mart 2014 - 31 Mart 2019 tarihleri arasında işe gelmediği halde Kastamonu Belediyesi’nden maaş alan personel var mıdır?”

“MUSA KALAFAT GÖREVİNDEN AYRILDI”

CHP grubu tarafından verilen soru önergeleri üzerine açıklamalarda bulunan Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat’ın, izin hakkını kullandığını, izin haklarının bittiği zaman ise istifa ederek belediyede ki görevinden ayrıldığını söyledi.

“BENGÜTÜRK TV’YE 650 İLE 700 BİN TL ARASINDA BİR ÖDEME YAPILDI”

Galip Vidinlioğlu, Kastamonu Belediyesi tarafından Ramazan ayında Nasrullah Meydanı’nda gerçekleştirilen Ramazan Sokağı etkinliği ile Bengütürk TV canlı yayını için 650 ile 700 bin TL arasında bir ödeme yapıldığını bu ödemenin yaklaşık 250 bin TL’sinin ise sponsorlar arayıcılığı ile sağlandığını söyledi.

Bengütürk TV’den 70 dakikalık canlı yayınlar yapıldığını ifade eden Galip Vidinlioğlu, bu canlı yayınlar sayesinde Kastamonu kültürünü ve Kastamonu’yu tanıttıklarını bu tanıtımı normal şartlardaki maliyetinin yüzde 10’nuna gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

“EMSALLERİNDEN ÇOK DAHA DÜŞÜK MALİYETLERE GERÇEKLEŞTİRDİK”

Ramazan Bayramı etkinliklerinde olumlu geri dönüşler aldıklarını ifade eden Galip Vidinlioğlu, “Çocuklar bu etkinliklerde oldukça iyi zaman geçirdi. Bu parayla ölçülecek bir şey değil. Ancak parayla ölçmek isteseniz bile emsallerinden çok daha düşük maliyetlere gerçekleştirdik” dedi.

“HİÇBİR ŞEYİ SAKLAMAK GİZLEMEK MÜMKÜN DEĞİL”

Her konuda telefonunun açık olduğunu ifade eden Galip Vidinlioğlu, “Bir konuda herhangi bir şey öğrenmek isteyen olursa beni rahatça arayıp sorabilirler. Sorulmasa bile Ramazan ayı etkinliği ile ilgili bende açıklama yapacaktım. Ama her yaptığımız işle ilgili basın toplantısı düzenlemek çokta mümkün değil. Dolayısıyla belirli aralıklarla düzenleyeceğiz. Hiçbir şeyi saklamak gizlemek mümkün değil, her şeyin kayıtları mevcut. Dolayısıyla çok fazla birbirimizi kırmaya, üzmeye gerek yok. Herkes istediği soruyu sorabilir. Bizde gerekli cevaplarımızı veririz. Yaptığımız yanlış varsa yanlıştan döneriz, doğru yaptığımız işinde arkasında dururuz. Aynı geminin içerisindeyiz. Birbirimizle diyalog halinde olmamız lazım. Siyaset kurumu, hizmet üretme kurumudur. Bizde hizmet üretmek için yola çıktık. İktidarı da muhalefeti de çok önemlidir. Eleştiriler çok kıymetlidir. Eleştiriler sayesinde doğru yolu bulursunuz” ifadelerini kullandı.

“HEMEN HEMEN HER BİRİMDE EĞİTİM PROGRAMIMIZ OLACAK”

Hizmet içi eğitim noktasında ön hazırlık yaptıklarını söyleyen Başkan Galip Vidinlioğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Hemen hemen her birimde eğitim programımız olacak. Kurumsal kimlik mutlaka lazım. Bu çalışanlara da lazım. Kişinin belediyeye girmesinden belediyeden çıkmasına kadar geçen süre zarfında memnuniyet çok önemli. Bu konuda bizde bir çalışma başlattık. İnşallah bu seneye stratejik plan ve en az hasarla önümüzde ki yıl aktarırız. İnşallah 2020 yılında çok daha verimli çalışan, çok daha aktif çalışan, çok daha ayakları yere basan belediyemiz insanımıza hizmet eder” dedi.

“ŞEHRE GELEN TUR SAYISINDA DA CİDDİ BİR AZALMA VAR”

Kastamonu’da yaşanan kokartlı rehber sorununa da değinen Galip Vidinlioğlu, “Bu konuyla ilgili bir görüşmem olacak. Kokartlı rehberimiz bir tane, başka da yok. Yerel rehberler bu konuda aktif çalışıyorlar. Fakat son bir, bir buçuk aydır uygulamada kokartsız rehberlerin çalışması çok mümkün olmadı. Bu sürede şehre gelen tur sayısında da ciddi bir azalma var. Bu konuyu turizmcilerle de görüştüm. Daha önce de bu arkadaşlarımızın valilik-belediye ortak çalışması neticesinde o bünyede çalıştığı ve yerel rehberlik yapabildiği konusunda bilgiye sahibim. Bu işin oluruna bakacağız. Gelen turist sayısında ciddi azalma var, hatta tur gelmiyor, bu ciddi bir problem, bu problemi çözmemiz gerekiyor” dedi.

ATAK; ÇALIŞANLAR HAKKINI ALSIN, ÇALIŞMAYANLAR İSE İNSANIMIZIN SIRTINDA KENE OLMASIN

CHP grubu tarafından verilen soru önergesi ile ilgili olarak söz alan AK Parti Grup Başkanı Necati Atak, “Benim hakkımda olsa bile bir yanlışlık varsa bu önergeyi vermelerinden gocunmuyoruz. Ama böyle bir şey yapılmış gibi lanse edilmesi yanlış bir şey. Birbirimize duyumla değil. ‘Biz böyle bir şey yapıyoruz. Sizin hakkınızda böyle bir önergemiz var.’ Deyip verebilirler. Bunda bir behis yok. Söylemler üzerinden yürümenin bir anlamı yok. Bundan sonrada sadece o değil diğer çalışanlar içinde aynı hassasiyetin gösterilmesini istiyoruz. Çalışanlar hakkını alsın, çalışmayanlar ise insanımızın sırtında kene olmasın” dedi.

Serkan Horuz

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV