Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu BİZ VERDİĞİMİZ SÖZÜN ARKASINDAYIZ

Kastamonu Belediyesi ve Kastamonu Entegre’nin ortaklaşa gerçekleştireceği Oyuncak Kütüphanesi ve Çocuk Bakımevi için dün temel atma töreni gerçekleştirildi.

 Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu  BİZ VERDİĞİMİZ SÖZÜN ARKASINDAYIZ

 

Kastamonu Belediyesi ve Kastamonu Entegre’nin ortaklaşa gerçekleştireceği Oyuncak Kütüphanesi ve Çocuk Bakımevi için dün temel atma töreni gerçekleştirildi.

Temel atma töreninde konuşan Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, “Belki maddi olarak, diğer açıkladığımız projelerden daha düşük bütçeli bir proje ama manevi yanı diğer projelerden çok önde olan bir proje. Oyuncak kütüphanesinin maksadı çocuklarımızın birlikte oyun oynama alışkanlığı ve paylaşma alışkanlığı kazanmasıdır. Bir başka amacı ise ekonomiye olan katkısıdır. Burada vatandaşlarımız kullanılmayan oyuncaklarını getirip buraya bırakacaklar. Böylece oyuncak alma imkanı olmayan aileler faydalanma fırsatı bulacaklar” dedi.

VİDİNLİOĞLU: HEPSİNİ TEK TEK HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Vidinlioğlu, “Atık Su Arıtma Tesisi’nin temelinin atılmasında da bir gecikme oldu. Altyapı çalışmalarında çok ciddi derecede hazırlıklıydık, ne yazık ki kazmayı vurmamız bu pandemiden dolayı gecikti. Geç olsun, güç olmasın. Amacımız en kısa zamanda bunları hayata geçirmek. Biz verdiğimiz sözün arkasındayız. Hepsini de tek tek yerine getireceğiz” şeklinde konuştu.

“ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ”

Kastamonu Entegre’nin yaptığı 3 Milyon Liralık destek ile projeyi tamamlayacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu şunları söyledi; “Çok hızlı bir şekilde ilerleyecek bir proje. Bu projenin maddi boyutunu düşünürken, o gün Kastamonu Entegre’yi ziyaretimde, Sayın Enüs Koç beyefendi ‘biz bunun mutlaka bir tarafında olmamız lazım’ dedi. İşin bir tarafında olmadılar. İşin iki tarafında da oldular. Hem buradaki Kreş ve Oyuncak Kütüphanesi, hem de Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki kreş için yaklaşık 3 Milyon TL’lik bir katkı sağlıyorlar. Hemen hemen bu rakamlara işi bitirmiş olacağız. Çok teşekkür ediyorum, bu kadar anlamlı bir projeye sponsor olduğunuz için. Haluk Yıldız beye ve Yakup Kığlı beyefendiye çok çok teşekkür ediyorum. Diğer hayırseverlerimizin de bu denli desteklerini bekliyoruz. Çocuklar bizim geleceğimiz” diye konuştu.

ÇINAR: BAZI ÇALIŞMALAR CESARETLE YAPILIR

Kastamonu Belediyesi’nin 15 aylık süre içerisinde altyapı konusunda çok hızlı çalışmalara imza attığını ifade eden MHP İl Başkanı Emin Çınar, “Bu proje ile beraber Kastamonu’muza Belediye Başkanımızın başkanlığında çalışma heyeti ile beraber İnşallah çocuklarımızın ve gençlerimizin faydalanacağı büyük bir alanda bir hizmeti gerçekleştirmiş bulunmakta olacağız. Belediyemiz özellikle 15 aylık dönem içersin de Kastamonu’da birçok alt yapı konusunda hızlı bir çalışmayı ortaya koydu. Tabi alt yapıda yapılan çalışmaların birçoğu maalesef her belediyenin risk alamadığı çalışmalardır. Çünkü cesaretle bazı çalışmalar yapılır. Bu çalışmaların her birisinde de kendi imzasının ve belediye başkan yardımcılarımız ve çalışma heyetinin varlığını görmek bizleri mutlu ediyor. İnşallah seçim beyannamesinde ortaya koyduğumuz birçok çalışmayı da kalan 3,5 yıllık dönem içersin de hızlı bir şekilde bu kadro, bu heyet yerine getirecektir. Çünkü Kastamonu halkı kendisine ve çalışma heyetine verdiği güveni bundan sonrasında daha fazlasıyla hissederek devam edecektir” ifadelerini kullandı.

KOÇ: BÖYLE BİR HAYIRDA YER ALMAK BİZİM İÇİNDE ÇOK ÖNEMLİYDİ

Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi Kastamonu-Samsun Fabrikalar Direktörü Enüs Koç ise şöyle konuştu; “Gönülden bağlı olduğumuz bu kentin, adını aldığımız bu kentin, adını dünyaya duyurmuş olmak bizim için bir gururdur. Dün olduğu gibi bugünde Kastamonu’nun gelişmesine katkıda bulunmaya her zaman hazırız. Belediye başkanımız projeden bahsedince ‘bu projede yer almamız gerekiyor’ demiştik. Genel müdürümüz de onay verdi ve böyle bir hayırda yer almak bizim içinde çok önemliydi. Bu proje ismini Kastamonu’dan almış olan global bir şirket için çok büyük bir anlam ifade ediyor.”

ÇOCUK BAKIMEVİ VE OYUNCAK KÜTÜPHANESİ

Yapımı tamamlandığında Kuzeykent Mahallesi Çocuk Bakımevi ve Oyuncak Kütüphanesi’nde 1298 metrekare kapalı alan ve 1342 metrekare açık alan olacak. Projenin Çocuk Bakımevi kısmında 5 adet sınıf ve oyun salonu, 5 adet uyku salonu, yemekhane, mutfak, personel-yönetici birimleri, etkinlik salonu, çok amaçlı salon yer alacak ve bakımevi toplam 100 öğrencilik kapasiteye sahip olacak. Oyuncak kütüphanesi kısmında ise; oyuncak sunum, oyun ve etkinlik salonu, oyuncak depolama alanı, oyuncak tamir ve bakım birimi ve personel birimi bulunacak.

Yine projenin bir diğer ayağı olan Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Çocuk Bakımevi de toplam 1350 metrekare kapalı alan ve 1329 metrekare açık alana sahip olacak. 6 adet sınıf ve oyun salonu, 6 adet uyku salonu, yemekhane, mutfak, personel-yönetici birimleri, etkinlik salonu ve çok amaçlı salonun yer alacağı proje toplam 120 öğrenci kapasitesine sahip olacak.

Serkan Horuz

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2020, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER