Müzik indir

29 Kasım 2020 Pazar

Erdoğan: Tedbir almaya mecburuz ve alacağız

‘KastaMall’ Mart’ta kapılarını açacak

ARAS Grup İnşaat ve Yatırım A.Ş. tarafından inşa edilen KastaMall, 2021 yılı başlarında tüm bölümleri ile açılacak

19 Kasım 2020 Perşembe 10:52
‘KastaMall’ Mart’ta kapılarını açacak
 

ARAS Grup İnşaat ve Yatırım A.Ş. tarafından inşa edilen KastaMall, 2021 yılı başlarında tüm bölümleri ile açılacak. Park Dedeman Oteli’nin Şubat ayında, KastaMall AVM’nin ise Mart ayında kapılarını açacağı, rezidans bünyesindeki dairelerin de en geç Nisan ayında anahtar teslimin yapılacağı öğrenildi.

Aras Grup İnşaat ve Yatırım A. Ş. Yöneticisi Erson Soner Demir, Şubat ayında Park Dedeman Oteli’nin açılacağını ifade ederek, şu şekilde konuştu; “Şubat’ta Dedeman’ı açacağız. Mart ya da en geç Nisan ayında rezidans dairelerimizi teslim edeceğiz. Çünkü o zamana kadar ancak rezidansın inşaatı bitiyor. Şuan otelde mobilya montajı tamamen yapıldı, kapılar, yatak başları, dolaplar ile birlikte bitti. Otelin dizaynını biz yapıyoruz. Bardağına varana kadar biz ilgileniyoruz. ‘Dedeman’ adı altında çalışıyorlar ama çalışan personel maaşını da biz veriyoruz. Alt katında saunası, spası, yüzme havuzu, iki tane masaj salonu ve Türk hamamı, tamamen otelde mevcut vaziyette. Bu günlerde havuzların seramikleri yapılıyor, hamamın taşları, mermerleri konuluyor. Park Dedeman’ın yüzde 95 inşaatı bitti diyebiliriz. Dedeman olarak personel alımlarına başladık. Dedeman’ın konseptinde işletilebilecek fakat çalışan personel bize bağlı olarak bizden maaş alacak.”

KASTAMONU’YA 60-70 MİLYON LİRALIK CİRO YAPTIRDIK”

KastaMall inşaatında 150 kişinin istihdam edildiğini aktaran Erson Soner Demir, kompleksin açılışının ardından ise bin 500 kişinin daha istihdam edileceğini vurguladı. Demir; “İnşaat malzemelerini Hedef Yapı Market, Nataç, Ümit Ticaret gibi firmalardan alıyoruz. Hedef Yapı Market’e yaptığım ciro yaklaşık 25 milyon TL, Nataç’tan 20 milyon liralık malzeme aldık. Ümit Ticaret’ten ise 5-6 milyon liralık yapı malzemeleri aldık. Kısacası Kastamonu’ya 60-70 milyon liralık ciro yaptırdık diyebilirim. Ben herkesle çalışıyorum, Huzuroğlu’ndan aldığım da oluyor, Tonbullar’dan da. Hiç bir esnafla sıkıntım yok” ifadelerini kullandı.

“AVM’DE BULUNAN MAĞAZALARIN YARISI KİRALANDI”

Önümüzdeki yıl Mart ayında Kastamall AVM’nin açılacağını söyleyen Demir; “AVM’de şu anda 80 adet dükkanımız var. Hamburger, döner gibi fastfood bölümü olarak bir kat olacak. Diğer katlarda oyuncak dükkanı, çocuk eşyaları dükkanı, giyim mağazaları, Karaca, Mavi, Colozzione, Polo gibi markalar olacak. Alt katta ise Migros bulunacak. Mağazaların yaklaşık yüzde 50’si kiralandı bu zamana kadar. Pandemi sürecinden etkilendiğimiz için şu an böyle. KDM firması mağazaları kiralamak isteyen şirketlerle görüşmelerini yapıyor, bize iletiyorlar” dedi.

“REZİDANS BÖLÜMÜNDE 60 DAİRE SATILDI”

Projenin rezidans bölümünde ise 60 daire sattıklarını belirten Yönetici Erson Soner Demir; “Dairelerde şu anda mutfak dolapları, kapıların montajları başladı. İç dizaynına başladık. Örneğin boya yapılıyor, ardından parke döşeniyor, mutfak dolapları ve kapılar takılıyor. Ocak ayının 25’i gibi bu işlemler bitecek. Ocak’tan sonra montajlara başlanır, Şubat’ta tamamen biter, teslim ederiz. Ama insanları çağırıp dairelerini veremeyiz. Çünkü kış olduğu için herkes gelmeyebilir, havaların ısındığı zaman yani Mart-Nisan aylarında insanlar oturmaya başlayabilirler” diye konuştu.

“KASTAMALL, 200 MİLYON TL’YE MAL OLDU”

Böyle bir projenin tesadüf eseri gerçekleştiğini kaydeden Demir; “Burayı ihaleye çıkardılar, caminin yeri vardı. Cami, otel projesinin yerine denk geliyordu. Caminin yerini de satın aldık ve önceki yerinin karşısına bir cami yaptırdık. O şekilde denk geldi yani. KastaMall projesi, AVM, rezidans ve otel toplam; 200 milyon TL’ye mal oldu. Böyle bir yatırım yapmak gerçekten insanı yoruyor. 2017’de başladık ve proje hala devam ediyor. AVM’de açılmayan mağaza olursa eğer o mağazaları da biz açacağız. Açılışta boş bir dükkan olmayacak inşallah. Bu bina sayesinde çevredeki evler, arsalar da değer kazandı, daireleri satışa başladığımızdan bu yana sattığımız daireler de yarı yarıya değer kazandı” dedi. (Hüseyin Hüsnü Aykaç / ÖZEL HABER)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV