KastaMall kapılarını açtı

Yaklaşık 4 yıl önce temelleri atılan KastaMall projesinde, Park Dedeman Otel ve rezidansın ardından, AVM bölümü de hizmete açıldı

KastaMall kapılarını açtı

Yaklaşık 4 yıl önce temelleri atılan KastaMall projesinde, Park Dedeman Otel ve rezidansın ardından, AVM bölümü de hizmete açıldı. Proje sahibi Aras Grup, son dönemde ülkemizde yaşanan afetler nedeni ile sade bir şekilde kurdele keserek açılış gerçekleştirdi. KastaMall AVM açılışına; İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Aras Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldız, Gümüşhane Şiran Belediye Başkan Adayı Mutlu Özel, Kastamonu Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Karahasanoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

YILDIZ; “KASTAMONU HALKINA HAYIRLI OLSUN”

Aras Grup Genel Müdürü Ali Yıldız, açılışta yaptığı konuşmada KastaMall projesi hakkında şunları söyledi; “2016 yılında projelendirme aşamasına başlandı, 2017 yılında temeli atıldı. Bu süreç içerisinde ekonomik kriz yaşandı ve pandemi süreci yaşadık. En son açılış sürecine geldiğimiz zamanlarda da pandemiden kaynaklı oteli normal açtık. En son Türkiye’de yaşanan sel felaketi ve yangın felaketleri kaynaklı AVM açılışımızda da halka direk kapılarını açarak yaptık, kayıplarımızdan dolayı sade bir şekilde yapmamız gerekti. Açılış aşamasına geldiğimiz için mutluyuz, Kastamonu halkına hayırlı olsun” dedi.

YAŞAR; “KASTAMONU, KONGRE TURİZMİNE DE HİTAP EDECEK”

İYİ Parti Samsun Milletvekilli Bedri Yaşar ise; “Geçtiğimiz günlerde Bozkurt’ta, Sinop Ayancık’ta ve Bartın’da ciddi sel felaketleri yaşandı. Sel felaketini yaşayan tüm vatandaşlara geçmiş olsun. Bu tür müesseseler Kastamonu ekonomisi için önemli, Kastamonu bulunduğu konum itibarı ile coğrafyasıyla gerçekten Türkiye’de önemli bir yere sahip. Aynı zamanda manevi önderleri ile evliyalarıyla meşhur Kastamonu, bu tür müesseslerin olamadığı taktirde turizmin ileri gitmesi ve iş dünyasının gelişmesi mümkün değil. Bu yatırımlar turizmin, sanayinin altyapı ve kurum ve kuruluşların gelişmesini sağlar. İnşallah Kastamonu kongre turizmine de hitap edecek, doğal turizme hitap edecek ve iş adamlarının toplantılarına zaman zaman ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin en büyük problemlerinden biri işsizlik, 700 kişi KastaMall’de istihdam ediliyormuş, çalışanların eşleri ile beraber bin 500 kişi eder, 2 tane de çocuğu olsa 2 bin 800 eder, bu çok ciddi bir rakamdır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek KastaMall AVM hizmete açıldı. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER