KAST-KADER’DEN Destek

İstanbul’da faaliyet gösteren Kastamonu Kadın Derneği, Bozkurt başta olmak üzere sel felaketinin yaşandığı ilçeleri ziyaret ederek afetzedelere ayni ve nakdi yardımda bulundu

KAST-KADER’DEN Destek

İstanbul’da faaliyet gösteren Kastamonu Kadın Derneği, Bozkurt başta olmak üzere sel felaketinin yaşandığı ilçeleri ziyaret ederek afetzedelere ayni ve nakdi yardımda bulundu.
Dernek Başkanı Emine Çelik’in başkanlığında afet bölgelerini ziyaret eden yönetim kurulu üyeleri yetkililerle görüşüp bilgi aldıktan sonra akabinde Bozkurt, Abana, Çatalzeytin, Azdavay ve Şenpazar ilçelerinde afetzedelere ayni ve nakdi yardımlarını teslim etti.
Konuyla ilgili açıklama yapan Kastamonu Kadın Derneği Başkanı Emine Çelik, “Memleketimizin yaşamış olduğu felaket bizlere bir kere daha toplumsal dayanışmanın gücünü göstermiştir. Kastamonu Kadın Dernegi olarak felaket bölgesindeyiz. Nakdi para desteği, giysi, çocuk bezi, kişisel bakım setleri, çocuk giysileri 200 adet battaniye, kadınlar için etek, pijama, iç giyim, tişört, çocuk, çorap, ayakkabı, powerbank, ıslak mendil, ilaç olmak üzere talepler doğrultusunda ihtiyaçlar  temin edilerek, Bozkurt Belediye Başkanımızın eşi  Reyhan Yanık’a teslim ettik.
Ayrıca Çatalzeytin, Abana, Bozkurt ve Şenpazar ilçelerine birer tır su gönderdik. Dilerim Yüce Mevla memleketimize, ülkemize ve tüm dünyaya böyle bir afet bir daha yaşatmaz. Destek sunan tüm dostlarımıza hemşerilerimize teşekkür ederim” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER