KASİAD’tan sel bölgesindeki okullara dezenfektan yardımı

KASİAD Vakfı 11 Ağustos’ta Bozkurt başta olmak üzere ilçelerimizde meydana gelen hasarın onarılması için yardımlarını sürdürüyor.

KASİAD’tan sel bölgesindeki okullara dezenfektan yardımı

Temel gıda maddelerinin yanı sıra, altyapı malzemeleri, jeneratör, su motoru, bot, battaniye, yastık gibi birçok kategori de yardım faaliyetlerini sürdüren KASİAD VAKFI, okulların açılmasıyla birlikte sel bölgesindeki okullara da dezenfektan gönderiyor.

10 bin adet dezenfektan Bozkurt, Abana, Pınarbaşı, Küre, Çatalzeytin, Azdavay, Şenpazar ve İnebolu’da eğitim gören öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla ulaştırılıyor.

Yardım faaliyetlerinin ihtiyaç odaklı yapıldığını belirten KASİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Katar; “Sel felaketi sonrası ilçelerimize Türkiye’nin dört bir yanında yardım malzemeleri ulaştı. Bu tür afetlerde yardım malzemelerinin ihtiyaç odaklı dağıtımı problem olabiliyor. Biz bölgedeki arkadaşlarımız yardımıyla hangi alanda talep varsa ona göre yardımlarımızı afetzedelere ulaştırmaya gayret ettik. Yetkililerden gelen talepleri ivedilikle dikkate alarak ihtiyaç malzemelerinin teminini sağlamaya çalıştık. Bu bağlamda son olarak 10 bin adet dezenfektanı sel bölgesindeki ilçelerimizde yer alan okullara dağıtma kararı aldık. Bu çabamızın yerine gelmesine destek olan İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize teşekkür ediyorum. Biz onlar aracılığıyla öğrencilerimize ulaşıyoruz. Ümit ediyoruz ki hem sel felaketinin yaraları ortadan kısa sürede kalkacak hem de pandemi etkisiyle uzun müddet uzaktan eğitim gören öğrencilerimiz bir daha okullarından ayrı kalmayacaktır.” (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER