KASİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Katar’dan çağrı PLATFORMU TOPLAYALIM, SORUNLARIMIZI ELE ALALIM

Kastamonu Havalimanı'nda uçak sefer sayılarının artırılması ve sefer saatlerinin daha uygun hale getirilmesi noktasındaki ısrarlı çabalarını sürdüren Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Kastamonu Şubesi, bilet taahhüdünü hatırlattı.

  KASİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Katar’dan çağrı     PLATFORMU TOPLAYALIM,  SORUNLARIMIZI ELE ALALIM
banner72

 

Kastamonu Havalimanı'nda uçak sefer sayılarının artırılması ve sefer saatlerinin daha uygun hale getirilmesi noktasındaki ısrarlı çabalarını sürdüren Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Kastamonu Şubesi, bilet taahhüdünü hatırlattı.

KASİAD Kastamonu Şubesi, Nisan ayı yönetim kurulu toplantısını yaptı. Toplantı gündemini ağırlıklı olarak Kastamonu Havalimanı oluşturdu. Yılın ilk üç ayında sis kaynaklı sefer iptallerine, Nisan ayından itibaren İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşımdaki sıkıntılar nedeniyle yolcu kayıplarının eklendiğine vurgu yapan KASİAD Kastamonu Şubesi Başkanı Ahmet Katar, Kastamonuluların Sabiha Gökçen Havalimanı talebini gündeme getirdi.

İstanbul Yeni Havalimanı'nın yanı sıra Sabiha Gökçen Havalimanı'na da uçuşların acilen başlatılması noktasında harekete geçilmesini isteyen Katar, geçtiğimiz günlerde gündeme getirdikleri Platform'un acilen oluşturulması, bu ve buna benzer konuların bu platformda ele alınması gerektiğini kaydetti. Sabiha Gökçen Havalimanı'na uçuşların başlatılması halinde yolcu kaybının ortadan kalkacağını ve İstanbul'a gitmek isteyen yolcular için iki ayrı alternatifin oluşacağını ifade eden Ahmet Katar, bu yönde yapılacak her türlü çalışmada KASİAD olarak var olacaklarının bilinmesini istedi.

KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan'ın bundan aylar öncesinde bir yıllık bilet taahhüdü verdiğini hatırlatan Ahmet Katar, bu taahhüt karşısında Kastamonuluların da bir şeyler yapması gerektiğini söyledi. KASİAD olarak başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere ilgili makamlara Kastamonu Havalimanı ile ilgili mektup yazdıklarını da hatırlatan Ahmet Katar, bu ve buna benzer çabaların devam edeceğini belirterek, “Belediye Başkanımız Sayın Galip Vidinlioğlu'na geçtiğimiz günlerde yaptığımız ziyarette bir platform oluşturulması ve bu platform da sorunlarımızın konuşulması konusu gündeme geldi. Bunun için Belediye Başkanımız Sayın Galip Vidinlioğlu'na teşekkür ediyoruz. Vakit kaybı olmadan bu platformun acilen hayata geçirilmesi ve sorunlarımızın ele alınmasını bekliyoruz. Sayın Valimiz, Sayın Milletvekillerimiz, Sayın Belediye Başkanımız, kamu kurum ve kuruluşlarımızın amirleri, başta Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere sivil toplum kuruluşlarımızın değerli temsilcileri ve siyasi partilerimizin temsilcileri ile Kastamonu'yu enine boyuna konuşmalıyız. KASİAD olarak bu yönde bir çalışmaya tüm üyelerimizle sonuna kadar destek olmaya hazırız" şeklinde konuştu. 
(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER