KASİAD firmaları, SAHA EXPO’da ilgi odağı oldu

Türkiye’nin en büyük sanayi kümesi SAHA İstanbul’un düzenlediği SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

KASİAD firmaları, SAHA EXPO’da ilgi odağı oldu

Fuarda 20’ye yakın Kastamonulu firma da yerini aldı. KASİAD Genel Sekreteri Cemal Şenol; “Tüm firmalarımızın ülkemizin savunma sanayisinde yerli çözüm ortağı olması bizlere de gurur kaynağı olmuştur. Bizde KASİAD ailesi olarak fuarda stantları bulunan hemşerilerimizi ziyaret ederek başarılar temennisinde bulunduk” dedi.

Fuar sonrasında bir değerlendirme yapan Genel Sekreter Şenol, şu ifadeleri kullandı; “Ülkemizin varoluşunda önemli rol alan Kastamonu ve Kastamonulular, İstiklal Savaşı’nda bu topraklar için canını ve malını feda edenlerin torunları, şimdilerde ülkenin savunma sanayisine çözüm ortağı olmuşlardır. Geçmiş dönemlerdeki savaşlar tüfek ve süngü ile kazanılırken, şimdilerde ise uzaktan kumandalı teknolojik savunma sistemleri yerini aldı. Bu sene ilki düzenlenen fuarda 20’ye yakın firmamız yerini alarak ‘biz de varız’ dediler. Tüm firmalarımızın ülkemizin savunma sanayisinde yerli çözüm ortağı olması bizlere de gurur kaynağı olmuştur. Bizde KASİAD ailesi olarak fuarda stantları bulunan hemşerilerimizi ziyaret ederek başarılar temennisinde bulunduk. KASİAD Genel Başkanımız sayın Ayhan Aslan ve ekibi ile fuar alanını grup olarak dolaşırken, diğer firmaların stant temsilcilerinden gelen davetleri de geri çevirmeyip kendilerine ziyarette bulunup başarı temennilerimizi ilettik. Şahsım olarak şuna inananlardanım; ülkemizin ekonomisinde ve istihdamının oluşmasında Kastamonulu firmalar benim gözümde ilk sırayı almışlardır bu yükselen değerlerimiz başarılarıyla da Kastamonuluların yani bizlerin gurur kaynağı olmuşlardır. KASİAD yönetimi olarak her zaman tüm alanlarda firmalarımızın yanında olacağız.” (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER