KASİAD, afet bölgesine çıkarma yaptı

Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) Genel Başkanı Ayhan Aslan ve beraberindeki heyet, sel bölgelerini ziyaret etti

KASİAD, afet bölgesine çıkarma yaptı

Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) Genel Başkanı Ayhan Aslan ve beraberindeki heyet, sel bölgelerini ziyaret etti.

KASİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Katar ve genel merkez yönetim kurulu üyelerinin de eşlik ettiği ziyarette selden zarar gören ilçelerde yerinde incelemeler yapıldı. Çatalzeytin, Abana, Bozkurt, Küre, Şenpazar, Pınarbaşı, Azdavay ilçelerinde yaşanan sel felaketi ile ilgili yetkililerden bilgi alan Aslan ve heyeti, bölgedeki ihtiyaçların tespiti noktasında da bilgi topladı. Kastamonu’da daha önce bu seviyede bir afet yaşanmadığına dikkat çeken Aslan, yaraların sarılması için bölge halkıyla iş birliği içinde tüm imkanlarını seferber etmeye hazır olduklarını bildirdi.

KASİAD, İLK İNCELEMELERİNİ ÇATALZEYTİN'DE YAPTI

KASİAD heyeti ilk ziyaretini Çatalzeytin ilçesine gerçekleştirdi. Çatalzeytin’deki afetin boyutunu dinlemek için Çatalzeytin Belediye Meclis Üyesi Tolga İnce’yi işyerinde ziyaret edip bilgi alan heyet, ardından ilçede selden zarar gören ev, iş yeri ve köprülerde incelemede bulundu. Çatalzeytin ilçesinden sonra selin etkilerinin en derin yaşandığı yer olan Bozkurt ilçesinde inceleme bulunuldu. Ayhan Aslan, sel felaketinin etkilerini derin bir üzüntü içinde gördüklerini ifade etti.

BAKAN KURUM'A TEŞEKKÜR

Bozkurt ilçesindeki incelemeler esnasında ise Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile de bir araya gelen KASİAD heyeti, Bakan Kurum’a ilçedeki çalışmalardan dolayı teşekkürlerini iletti. Genel Başkan Ayhan Aslan ve Bakan Murat Kurum arasında bundan sonra yapılacak iyileştirme çalışmaları ile ilgili de görüş alışverişinde bulunuldu. KASİAD’ın sel bölgesinde yaptığı yardım çalışmaları ile ilgili Bakan Kurum’a bilgi aktarıldı. Yapılan çalışmaları dinleyen Kurum, Genel Başkan Ayhan Aslan ve Şube Başkanı Ahmet Katar nezdinde tüm KASİAD ailesine destekleri için teşekkür etti.

HEYET, SEL AFETİ YAŞANAN TÜM İLÇELERİ ZİYARET ETTİ

Bozkurt’ta esnaf ziyaretinde bulunan KASİAD heyeti, selden zarar gören esnafların sorunlarını ilk ağızdan dinledi. Ardından Bozkurt Belediye Başkanlığı ziyaret edilerek, yetkililerden bilgi alındı. Küre ilçesini de ziyaret eden heyet, Küre Belediye Başkanı Salih Turhan ile bir araya gelerek Küre’deki son durum ile ilgili bilgi aldı. Geceyi Kastamonu’da geçiren KASİAD heyeti, ikinci gün Azdavay, Pınarbaşı, Şenpazar ve Cide ilçelerini ziyaret ederek buradaki çalışmalar ile Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, Şenpazar Belediye Başkanı Cem Çınar ve Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu ile diğer yetkililerden bilgi alarak geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

"KARDEŞLERİMİZİN YARALARINI HEP BİRLİKTE SARACAĞIZ"

Genel Başkan Ayhan Aslan’ın bölgeyi ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Şube Başkanı Ahmet Katar: “Sayın genel başkanımızın ve değerli yönetim kurulu üyelerimizin acılarımızı paylaşmak üzere İstanbul’dan gelmeleri bizleri çok mutlu etti. Genel Başkanımıza teşekkür ediyor, bölgedeki yaraların sarılması için verdikleri destekten ötürü şükranlarımı sunuyorum. Elimizden geldiği ölçüde desteklerimiz bölgedeki hemşerilerimizle birlikte olacak ve kardeşlerimizin yaralarını hep birlikte saracağız” dedi.

Ayhan Aslan’ın heyetinde KASİAD Genel Başkan Yardımcısı Fikret Özkan’ın yanı sıra, KASİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Katar, KASİAD Genel Sekreteri Cemal Şenol, KASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Arer, Ekrem Çeltik, Sezai Alkan, Alper Gökpınar, İbrahim Şengül; İstamonu Gazetesi Onursal Başkanı Yaşar Kayacan ve İstamonu Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hüseyin Karadeniz de yer aldı. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER