KASGEG'de bayrak değişimi

Kastamonu Genç Girişimciler Derneği (KASGEG) Kastamonu Şubesi tarafından üyelerin katılımı ile Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan Genel Kurul’da tek aday olan Av. Ayşe Saplıoğlu toplantıya katılan tüm üyelerin oyunu alarak başkanlık görevine seçildi

KASGEG'de bayrak değişimi
banner72

 

KASGEG'de bayrak değişimi

Kastamonu Genç Girişimciler Derneği (KASGEG) Kastamonu Şubesi tarafından üyelerin katılımı ile Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan Genel Kurul’da tek aday olan Av. Ayşe Saplıoğlu toplantıya katılan tüm üyelerin oyunu alarak başkanlık görevine seçildi.

Ülkemizi de etkisi altına alan Covid 19 salgını nedeni ile ertelenen KASGEG Olağan Genel Kurul toplantısı, maske ve mesafe önlemlerine dikkat edilerek gerçekleştirildi.

Kastamonu Genç Girişimiler Derneği (KASGEG) Kurucusu ve Genel Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu, genel kurulda yaptığı konuşmada, ‘’Dünya’da ve ülkemizde yaklaşık 13 aydır yaşanan Covid-19 pandemisi nedeniyle Kastamonu Şube’mizde Genel Kurulu’muzu yapamamıştık. İçişleri Bakanlığı’mızın Genel Kurul yapma yasaklarını kaldırmasıyla birlikte Kastamonu Şube’mizde bayrak değişimini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. 8 yıldır gecesiyle, gündüzüyle memleketimiz Kastamonu’muzun geleceği için kafa yoruyor ve çalışıyoruz. Haziran ayında da Genel Merkez kongremizi gerçekleştirerek, yeni üyelerimizle birlikte vites yükselterek, güçlü bir şekilde faaliyetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz'' dedi.

8 yıllık bir süreyi geride bıraktıklarını kaydeden Küçükşabanoğlu, ''8 yıldır derneğimizde aktif görevler alan tüm yol arkadaşlarımıza KASGEG ailesi adına emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. KASGEG Kastamonu Şube üyesi olarak 2016 yılında aramıza katılan, daha sonra da Kastamonu’da Şube Başkanı olarak görev yapmasını bizzat istediğim, teklif ettiğim ve desteklediğim Av. Özgür Ergülenoğlu kardeşime derneğimize yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. KASGEG Kastamonu Şube üyesi olarak aramıza katılan, derneğimizde Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş, bugün de Başkanlık görevine yeni seçilen Kastamonu Şube Başkanımız Av. Ayşe Saplıoğlu kardeşime de üstün başarılar diliyorum. Umut ediyorum ki, Kastamonu’muzun vizyoner yüzü olan derneğimiz KASGEG, kadın üyelerimizin öncülüğünde emin adımlarla yoluna devam edecektir'' diye konuştu.

Kongrede seçilen KASGEG Kastamonu Şubesi Başkanı Av. Ayşe Saplıoğlu ise, şu ifadelere yer  verdi;  ‘’Öncelikle KASGEG’in önemini kavramış ve Kastamonu için güzel işler yapmak niyetinde olan ve toplantıya katılan üyelerimize teşekkür ediyorum. Derneğimiz KASGEG’i kuran ve kurulduğu günden bugüne kadar emeğini ve desteğini hiç esirgemeyen, aynı zamanda memleketimiz Kastamonu’da kadınlarımızın her zaman öncü olması gerektiğini sıkça ifade eden Genel Başkanımız Zafer Küçükşabanoğlu’na çok teşekkür ediyorum. KASGEG Kastamonu Şubesi Başkanlığını yürütmüş ve desteğini vermiş olan Av. Özgür Ergülenoğlu’na teşekkür ediyorum.  2013 yılından günümüze kadar varlığını sürdüren KASGEG, bizler ve Kastamonu için önemli bir yere sahiptir. Memleketimizin ve gençlerimizin yeni bir vizyon geliştirmesi ve çağa ayak uydurabilmesi için önemli faaliyetler yapılmıştır. Bu yeni dönemde de yönetim kurulumuz ve üyelerimiz ile birlikte önemli faaliyetlere imza atıp, Kastamonu ve hemşehrilerimiz yararına etkinliklerini sürdürmeye devam edeceğiz. 10 Aralık 1919 tarihinde İlk Kadın mitinginin gerçekleştirildiği memleketimizde, Şehit Şerife Bacılar, Halime Çavuşlar diyarında bizlere öncülük eden kadınlarımızın ayak izlerinden yürüyerek Kastamonu ve gençlerimiz için yeni bir dönem başlatmak adına, yönetim kurulumuzda kadın yöneticilere yer vererek Kastamonu’da ve KASGEG Kastamonu Şube’mizde yeni bir dönem başlatmak niyetindeyiz. “Kadın demek gelecek demektir.” inancı ile kurulduğu günden bugüne kadınların sivil toplumda yer almasına önem ve destek veren, her görüşten insanın yalnızca Kastamonu için bir araya geldiği, tarafsızlığını koruyan bir derneğin üyeleriyiz. Görevimiz bitene kadar, öncelikle bir önceki dönem başlanmış olan KASGEG AKADEMİ projemiz, Başkanlığımız döneminde kaldığı yerden devam edecek ve birbirinden değerli gençlerimiz ile alanında uzman kişileri bir araya getireceğiz. KASGEG Genel Merkezi ile iş birliği halinde ses getirecek “Vizyon Buluşmaları” planımızı uygulamaya koyacağız. Görev süremiz bitene kadar aldığımız emaneti inşallah Kastamonu’ya yakışır haliyle yerine getireceğiz. Genel Kurulumuzun gerek derneğimize gerekse memleketimize hayırlısı olmasını diliyorum.”

12 kişilik KASGEG Kastamonu Şube Yönetim Kurulu’nda 6 kişi kadın üyelerden oluştu. KASGEG Kastamonu Şube Yönetim Kurulu’nda; Av. Ayşe Saplıoğlu, Av. Eda Tokat Şen, Ümit Kerim, Nurşima Şahin, Murat Kalem, Burhan Hükümen, Anıl Buldurucu, Gamze Akçaoğlu, Melike Beyza Yücel, Sibel Cimoğlu, Fatih Kulaoğlu, Tutku Ufuk Demir yer aldı. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER