KASDER Tuzla’da Kızıl dönemi

Kastamonulular Dayanışma Derneği, Tuzla Şubesinin 6. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Tek liste halinde gidilen kongrede Muammer Kızıl başkan olarak seçildi

KASDER Tuzla’da Kızıl dönemi

 

KASDER Tuzla’da Kızıl dönemi

Kastamonulular Dayanışma Derneği, Tuzla Şubesinin 6. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Tek liste halinde gidilen kongrede Muammer Kızıl başkan olarak seçildi.

KASDER Tuzla Şubesinin önceki dönem başkanı Hasan Elbuz gerçekleştirdiği konuşmasında, Muammer Kızıl ve yönetimine başarılar dileyerek, sonuna kadar yanlarında olup destek vereceğini söyledi.

KASDER Tuzla seçimlerine katılan Kastamonu aşığı olarak bilinen Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Bugün burada Kastamonulu dostlarımın arasında olmaktan dolayı çok mutluyum. Ben Kastamonu’nun 15 ilçesini ziyaret etme şansı olan şanslı insanlardanım. İnşallah kalan 4 ilçesini de ziyaret edeceğim. Kastamonulular Dayanışma Derneğinin gücü Tuzla’da da çok güçlü olarak hissediliyor. Tuzla Belediyesi olarak her zaman Kastamonulu vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Yeni yönetimi kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.

“HERKESİ BİR AMAÇ UĞRUNDA BİR ARAYA GETİREBİLİRSİNİZ”

KASDER Tuzla şubesi delegelerinin tam güvenoyunu alıp, yönetimi kabul görerek başkan seçilen Muammer Kızıl yaptığı konuşmasında önce katılımcılara, sonra yönetimine destek veren delegelere teşekkür etti.

Başkan Kızıl, Kastamonu coğrafyasının ülke için önemine değindikten sonra gerçekleştirdiği konuşmasında şu sözlere yer verdi:

Değerli üyeler, 6 yıldır beraber görev yaptığım, her zaman yanımda olan bana yol gösteren başkanım Hasan Elbuz’a teşekkürlerimi bir borç bilir, yaşamında başarılar dilerim. Ahirete göç eden annesi merhume Zeynep ELBUZ’a Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Değerli hemşerilerim, içinde yaşadığımız İstanbul’un nezih ilçesi Tuzlamızda Kastamonulular olarak yoğun bir nüfusa sahibiz. Burada önemli olan şudur: “Herkesin fikirlerini bir araya getiremezsiniz ama herkesi bir amaç uğrunda bir araya getirebilirsiniz”. KASDER Tuzla Şubesi olarak temel amacımız Tuzla’da Kastamonulular arasındaki birliği ve dayanışmayı sağlamak, güzel Kastamonu’muzu tanıtmak, eğitim, spor, kültür ve sanat aktivitelerine kadar pek çok alanda Kastamonu’ya ve Kastamonululara hizmet etmektir. Bu amaç doğrultusunda Kastamonu’muz için birlik ve beraberlik içinde olacağımız temennisi ile hepinizi bir kez daha saygıyla selamlıyorum.  Bu görevi yönetimimize layık gören herkese ayrı-ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER