KAS-DER’den ‘özel’ program

Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) Kastamonu Şubesi tarafından Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünde kalan çocuklara, Huzurevi Müdürlüğünde kalan yaşlılara, Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği’ndeki çocuklar ve ailelerine iftar yemeği programı düzenlendi.

KAS-DER’den ‘özel’ program
banner72

Düzenlenen iftar programında KAS-DER Kastamonu Şube Başkanı ve Yönetimi, Kimsesiz Çocuklar Yardım ve Yaşatma Derneği Başkanı Mihriban Tüfekçi, Başkan Yardımcısı Eylem Aydın ve Yönetim Kurulu Üyeleri Zühtü Gül, Gülay Güloğlu ve Sinan Baltacı, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünde kalan çocuklar, Huzurevi Müdürlüğünde kalan yaşlılar, Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği’ndeki çocuklar ve aileleri ile gönüllü hizmet verenler katıldı.

TRT Sanatçısı Onur Eren Demir’in canlı ramazana özel programı ile devam eden iftar programında KAS-DER Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Eren; yaptığı kısa konuşmasında, “Öncelikle bu kutsal ayımızda Ramazan ayının bereketi, bolluğu ve yardımlaşma duygusu ile bu akşam sizlerle birlikte olmaktan duyduğum kıvanç ve mutluluğu ifade etmek isterim. Ramazan ayının güzel atmosferinde tarihi bir mekânda Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünde kalan çocuklar, Huzurevi Müdürlüğünde kalan yaşlılar, Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği’ndeki çocuklar ve aileleri ile birlikte iftar yapmanın mutluluğunu ve sevincini hep birlikte yaşadık. Ramazan ayında dini vecibelerimizi yerine getirirken aynı zamanda sosyalleşiyoruz. Uzun zamandır göremediğimiz arkadaşlarımızı, dostlarımızı, kardeşlerimizi, yakınlarımızı görüyoruz. Sizlerle beraber olmak ve aynı sofrayı paylaşmak çok güzel. Güzel bir birlik ve beraberlik içinde kaynaşma içinde bir arada olmanın huzurunu yaşadık. Sizlerle birlikte olmak ve aynı sofrayı paylaşmak çok güzel. Tüm katılımcılarımıza, emeği ve katkısı geçenlere de Derneğimiz adına teşekkür ediyor, bu vesile ile de şimdiden ramazan bayramınızı kutluyorum” dedi.

 İftar programı sonrasında KAS-DER Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Eren Başkanlığı’nda yönetim kurulu toplantısı yapıldı. 2022 yılı içinde yapılacak olan etkinlik ve projeler gündeme getirilerek istişarelerde ve bilgi alışverişinde bulunuldu. 2022 yılı içinde yapılacak proje ve çalışmalar netleştiğinde kamuoyu ile de paylaşılacağı ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER