KARNE SEVİNCİ

Kastamonu’da İlkokul, ortaokul, orta öğretim, genel orta öğretim, mesleki ve teknik orta öğretim, özel öğretim olmak üzere toplam 333 okuldan 56 bin 528 öğrenci dün karne sevinci yaşadı. Sömestr tatilinin başlanmasıyla 15 gün dinlenecek olan öğrencilere tavsiye de bulunan Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, çok kitap okumayı önerdi.

KARNE SEVİNCİ

 

Kastamonu’da İlkokul, ortaokul, ortaöğretim, genel ortaöğretim, mesleki ve teknik ortaöğretim, özel öğretim olmak üzere toplam 333 okuldan 56 bin 528 öğrenci dün karne sevinci yaşadı. Sömestr tatilinin başlanmasıyla 15 gün dinlenecek olan öğrencilere tavsiye de bulunan Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, çok kitap okumayı önerdi.

5 Şubat’ta tekrar eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlayacak okulların Kastamonu genelinde tatile girecek öğrenci sayılarını açıklayan Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü okul öncesinde 4 bin 816, ilkokul 16 bin 124, ortaokul 18 bin 856, ortaöğretim de 16 bin 530, genel ortaöğretim 6 bin 974, mesleki ve teknik ortaöğretim 9 bin 556, özel eğitimde ise 202 öğrenci için sömestr tatilinin başladığını belirtti. 

Aşağı Elyakut Köyü, Elyakut İlköğretim Okulu’nda dün gerçekleşen karne dağıtım törenine katılan Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, AK Parti Milletvekilleri Metin Çelik, Murat Demir, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, İl Müftüsü Osman Aydın ve siyasi parti temsilcileri öğrencilere karnelerini dağıttı.

Vali Yaşar Karadeniz, karne dağıtım töreninde öğrencilerle sohbet ederek 15 tatili nasıl değerlendireceklerini sordu. Sömestr’da sadece dinlenilmemesi gerektiğini ayrıca kitap okunması gerektiğini öğrencilere hatırlatan Vali Karadeniz, şöyle konuştu: “2017-2018 eğitim ve öğretim yılı karneleri dağıtıldı. Bu yıl başlangıcında endişe ettiğimiz bir eğitim ve öğretim yılıydı. 17 okulumuzun birden depreme dayanıklılık testini geçememiş olması ve bundan dolayı yıkım kararı gelmişti. Yıkım kararı tüm Kastamonu’da endişe yarattı. Ancak eğitim ve öğretim yılını en az olumsuz etkiyle geçirmek için uğraştık. Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte çaba harcadık. 10 tane yeni okulumuzun eğitim ve öğretime kazandırılması için ihale ilanına çıkıldı. Kastamonu’da Milli Eğitim’e yapılan yatırımların tutarı 200 Milyon TL’nin üzerindedir. 56 bin öğrencimiz karne alıyor. Öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum, tatili bol bol kitap okuyarak geçirmelerini talep ediyorum.”

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2018, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER