Karantinalar yurtlardan misafirhanelere taşındı

Kastamonu Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine gönderdiği genelge nedeniyle toplantı gerçekleştirdi. Vali Avni Çakır başkanlığında yapılan toplantıda yeni kararlar alındı

Karantinalar yurtlardan  misafirhanelere taşındı

Kastamonu Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine gönderdiği genelge nedeniyle toplantı gerçekleştirdi. Vali Avni Çakır başkanlığında yapılan toplantıda yeni kararlar alındı.

İl Hıfzıssıhha Kurulu, İçişleri’nin genelgesinde belirtilen Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal veya Sri Lanka'da bulunan ya da Afganistan ve Pakistan'dan ülkemize gelen kişilere yönelik uygulanacak olan zorunlu karantinanın 1 Ağustos tarihinden itibaren İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından belirlenmiş olan otel-misafirhane gibi yerlerde sürdürüleceğini bildirdi. Bu karantinaların Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen sürede uygulanmasına, bu yerlerde kalmalarından kaynaklanan her türlü giderin de belirlenen yabancı ülkelerden gelen şahıslar tarafından karşılanmasına da karar verildi.

İzolasyon şartlarını ihlal eden ya da izolasyon şartlarını sağlama imkanı bulunmayan kişilerin, Valilik tarafından belirlenen Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Yurdu’nda kalma kararı ise kaldırıldı. Bundan böyle, karantinalarını ihlal eden kişiler kaldıkları ikametlerinde zorunlu izolasyona tabii tutulacak.  (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER