Müzik indir

01 Mart 2021 Pazartesi

'Milletin cebinde para yok'

Kar savaşçıları teyakkuzda

TÜRKİYE'nin en zorlu coğrafyalarından birinde hizmet veren Kastamonu İl Özel İdaresi, bu yıl sakin bir kış dönemi geçiriyor

15 Ocak 2021 Cuma 10:36
Kar savaşçıları teyakkuzda
 

ÖZEL İDARE, KARLA MÜCADELEDE EN SAKİN KIŞ AYINI GEÇİRİRKEN;

Kar savaşçıları teyakkuzda!

TÜRKİYE'nin en zorlu coğrafyalarından birinde hizmet veren Kastamonu İl Özel İdaresi, bu yıl sakin bir kış dönemi geçiriyor. Geçtiğimiz yıl 26 Aralık'ta karla mücadelesine başlayan ve 13 Ocak 2020 tarihi itibariyle 220 köy yolunda 2 bin 41 kilometre köy yolunu kardan kurtaran İl Özel İdare, bu yıl henüz sahaya inmiş değil. Her ne kadar ilçelerde bazı bölgelerde kar yağışı etkili olsa da; istikrarlı bir yağış söz konusu olmadığından dolayı, kar nedeniyle ulaşımda aksama meydana gelmiyor.

Ülke genelinde yaşanan yüksek sıcaklık ve kuralıktan dolayı kar yağışlarına da hasret kaldık. Başta Ilgaz Dağı olmak üzere; birçok bölgede, vatandaşlar kar yağışını hasretle beklerken; bir yandan da kar yağışı nedeniyle olumsuz etkilenen köy yolları; bu yıl rahat bir süreç geçiriyor.

Başta Özel İdare olmak üzer Karayolları ve Belediye ekipleri de henüz sahaya inmiş değil. Kastamonu İl Özel İdaresi'nin resmi sitesinden alınan verilere göre; geçtiğimiz yıl bu dönemlerde yaklaşık 2 bin kilometrelik bir karla mücadele gerçekleşirken, bu yıl henüz kar nedeniyle kapanan köy yolu olmadığından dolayı ekipler sahaya inmedi.

Kastamonu İl Özel İdare, geçtiğimiz yıl 26 Aralık 2020- 23 Mart 2020 tarihleri arasında toplamda 2 bin 105 köy yolunda, 23 bin 293 kilometre köy yolunu tekrar ulaşıma açarken;  bu yıl eğer kar yağışları etkili olursa; yine 996 köyümüzde 9 bin 358 kilometrelik köy yolunda kar mücadelesi yapılacak.

Kar yağışının olmaması nedeniyle Kastamonu İl Özel İdaresi, ciddi bir yakıt ve personel gider tasarrufu yaparken; İl Özel İdare ekipleri de teyakkuzda bekliyor. (Burak Yumukoğlu)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV