KAN BAĞIŞLA HAYAT KURTAR

Kastamonu Ağaç İşleri Odası ve S.S Maslak Sanayi Kooperatifi Yönetimleri anlamlı bir kampanyaya imza atarak, üyelerini kan bağışçısı olmaya çağırdı.

KAN BAĞIŞLA  HAYAT KURTAR

 


Kastamonu Ağaç İşleri Odası ve S.S Maslak Sanayi Kooperatifi Yönetimleri anlamlı bir kampanyaya imza atarak, üyelerini kan bağışçısı olmaya çağırdı. Türk Kızılayı ile işbirliği içinde Özlem Düğün Salonu önünde başlatılan kan bağışı kampanyasına, kooperatif üyeleri büyük bir ilgi gösterirken, Kastamonu Ağaç İşleri Odası Başkanı Ergün Can ve S.S Maslak Sanayi Kooperatifi Başkanı Mehmet Sirkecioğlu yaptıkları ortak açıklamada, herkesi gönüllü olarak kan bağışlamaya çağırdı.

Can ve Sirkecioğlu, yaptıkları açıklamada, “Kan, herkesin bildiği gibi kaynağı insanda olan ve üretilemeyen bir madde. Maalesef gönüllü olarak verilen kanlar ulusal bazda ihtiyacımızı karşılamamaktadır. Bu sebepten dolayı da sık sık acil kan ihtiyacı anonsları yapılmakta, hastane önlerinde kan simsarlarından alınan kanlar ise hayati tehlike yaratmaktadır. Bizlere yakışan, bugün düzenlediğimiz gibi kan bağışı kampanyaları düzenleyerek, STK’ların, kurumların başlarındaki yöneticilerin, çalışanlarını bu konuda duyarlı olmaya davet etmesidir. Kan bağışı konusunda duyarlılığınız varsa, bir başka gün sizin veya yakınlarınızın da kan ihtiyacı olacağını düşünüyorsanız 25 dakikanızı ayırarak gönüllü kan bağışçısı olun. Bağışladığımız kanlar inşallah hayat kurtaracaktır” ifadelerini kullandılar.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2018, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER