“Kamulaştırma işlemleri son aşamaya geldi''

AK Parti Milletvekili Metin Çelik ise, Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi için ciddi çalışmalar sergilediklerini vurgulayarak; “Kooperatifin kuruluşundan bugüne kadar emek veren yönetim kurulu üyelerimiz, önceki dönem belediye başkanımız, şimdiki belediye başkanımız, keza önceki valimiz ve Sayın Valimiz ile birlikte bu meseleyi hep birlikte yakinen takip ettik

“Kamulaştırma işlemleri son aşamaya geldi''

AK Parti Milletvekili Metin Çelik ise,  Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi için ciddi çalışmalar sergilediklerini vurgulayarak; “Kooperatifin kuruluşundan bugüne kadar emek veren yönetim kurulu üyelerimiz, önceki dönem belediye başkanımız, şimdiki belediye başkanımız, keza önceki valimiz ve Sayın Valimiz ile birlikte bu meseleyi hep birlikte yakinen takip ettik. Gerçekten hem Türkiye için, hem Kastamonu’muz için önemli ve değerli bir proje. Miktar itibariyle de öyle, ilgilendirdiği esnaf sayısıyla çok önemli ve değerli bir proje olduğunu ifade etmek istiyorum. Bu projenin arkasında hükümetim vardır. Bunu özellikle ifade etmek istiyorum. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank Bey bir an önce yapım ihalesinin gerçekleştirilmesi, işin hızlandırılması noktasında oldular. İnşallah kamulaştırma işlemleri son aşamaya geldi. 18 milyon TL’ye yakın bir kamulaştırma kredisi hem kooperatifimiz tarafından kullanıldı, hem de mahkeme veznesine depo edilmiş durumda. Geride bir kısım arazi daha var. Onlarında alınmasıyla birlikte yaklaşık 750 bin metrekarelik bu alan tamamen kooperatifimize ait olacak. İmar ve proje çalışmaları akabinde de yapım ihalesi bir an önce gerçekleştirilip, temeli bir an önce atmak istiyoruz. Kentsel dönüşüm hiçbir esnafımızın mağduriyetine neden olmadan, bu önemli projeyi gerçekleştirme gayretinde olacağız” dedi.

“BU BİRLİK VE BERABERLİKLE, ÜSTESİNDEN GELEMEYECEĞİMİZ HİÇBİR KONU YOKTUR”

Ülkede meydana gelen yangınları da değinen Milletvekili Çelik; “Ülkemiz son 10 gündür ciddi yangınlarla mücadele ediyor. 223 yangından 217’si şu anda söndürülmüş durumda. Helikopterlerimizle, uçaklarımızla, 5 bini aşkın personelimizle, güvenlik güçlerimizin destekleriyle, tüm kurumlarımızın işbirliğiyle bu yangınları hızlı bir şekilde söndürdük ve kontrol altına aldık. Tabii bu büyük mücadele birliktelikle oluyor. Birlik ve beraberlikle oluyor. Dünyada yangınlar oluyor. Şu anda Amerika bir aya yakın yangınları kontrol altına alamadı. Geçen sene neredeyse Avustralya’nın tamamı yandı. Bu birlik ve beraberlikle bizim üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir konu yoktur. Sabahleyin üzücü bir haber aldık. Balıkesir’de otobüs devrildi. 14 vatandaşımız Hakk’ın rahmetine kavuştu. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılarımıza geçmiş olsun diyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER