Kahramanlara teşekkür!

Bozkurt’ta, sel afetinin giderilmesi sürecinde her an sahada olan kahraman Jandarma ve AFAD personeline teşekkür belgesi töreni düzenlendi

Kahramanlara teşekkür!

Bozkurt’ta, sel afetinin giderilmesi sürecinde her an sahada olan kahraman Jandarma ve AFAD personeline teşekkür belgesi töreni düzenlendi. Törene Vali Avni Çakır, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, Bozkurt Kaymakamı Murat Atıcı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mücahit Avkıran, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Bozkurt Belediye Başkanı Muammer Yanık, Kastamonu İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ekrem Küçükbayram, kurum amirleri, Jandarma ve AFAD personelleri katıldı.

Burada yapılan çalışmalarda görev alan Jandarma ve AFAD personellerine seslenen Vali Çakır; “ Bu süreçte başarmış olduğunuz başarı, sizlerin evlatlarınıza, ailelerinize, dostlarınıza vereceğiniz en büyük şeref madalyası. Tarih devam ettiği müddetçe sizlerin buradaki özverili çalışmalarınızı büyük bir gurur ve onurla söyleyeceksiniz. Bu ananızın ak sütü gibi helal. Sizleri yetiştiren insanlardan Allah razı olsun. Bundan sonraki görev hayatınızda meslek hayatınızda ayağınıza taş değmesin” dedi.

“1 AYLIK GİBİ KISA BİR SÜREDE CİDDİ BİR BAŞARI ELDE EDİLDİ”

Törende konuşma yapan Vali Avni Çakır, sel afetinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar dileyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti; “11 Ağustosun hemen ertesi günü başlayan ve geçtiğimiz Pazar gününe kadar devam eden yoğun bir arama kurtarma ve temizleme çalışması başladı. Bu süreçte 2 bine yakın Kastamonu Jandarma Komando Alay Komutanlığı2nın personeli, 800’e yakın Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı’nın personeli sahada aktif bir şekilde görev aldı. Yine hem Kastamonu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün ve yurdun 4 bir yanından gelen AFAD personeli de sahada aktif bir şekilde görev aldı. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere İçişleri Bakanı’mız Süleyman Soylu, hemen hemen 1 aya yakın bir süre burada kesintisiz kaldı. Yine Çevre ve Şehircilik Bakanı’mız Murat Kurum, kesintisiz 3 hafta gibi bir süre burada kaldı. Diğer bakanlarımız da en az bir kere bazen 2-3 kere sahayı ziyaret ederek yaraların hızla sarılması noktasında yoğun bir çaba sarf ettiler, bizlere liderlik ettiler. Sonucunda yurdumuzun dört bir yanından yardıma koşan kamu kurum ve kuruluşlarının desteği, STK’larımız, gönüllülerimizin desteği, siz kahraman jandarma personelimizin, polisimizin,AFAD personelimizin desteği ve yardımlarıyla çok şükür ki geçen hafta itibariyle temizlik çalışmalarını Bozkurt ilçemizde bitirdik. Konuşurken böyle rahat konuşuyoruz ama sahada uygulamaların nasıl olduğunu görenler, bir aylıksürede yapılan işin ne kadar büyük bir başarı olduğunu daha iyi anlayacaklar.” (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER