banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
22 Ekim 2019 Salı

KAHRAMAN İTFAİYECİLER SAHADA

25 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan “İtfaiye Haftası” nedeniyle, Kastamonu İtfaiye Müdürlüğü, Olukbaşı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar kortej yürüyüşü düzenledi. Yürüyüşün ardından Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’nda gerçekleşen çelenk töreni ile “İtfaiye Haftası” kutlandı.

27 Eylül 2019 Cuma 10:29
 KAHRAMAN İTFAİYECİLER SAHADA
 

25 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan “İtfaiye Haftası” nedeniyle, Kastamonu İtfaiye Müdürlüğü, Olukbaşı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar kortej yürüyüşü düzenledi. Yürüyüşün ardından Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’nda gerçekleşen çelenk töreni ile “İtfaiye Haftası”  kutlandı.

Törende konuşan Kastamonu Belediyesi İtfaiye Müdürü Mahir Sorkun, “İtfaiyecilik Haftası”nın tüm Türkiye’de önem arz ettiğini söyledi. Sorkun, “İtfaiyeci personellerim itfaiyeciler sürekli hazır vaziyette bulunarak, meslek yaşamları boyunca eğitim ve tatbikatlarla iç içedirler. İtfaiye teşkilatı mevcut kuruluşlarımızın içinde her zaman ortada olmayan ama en zor zamanlarda ilk aklımıza gelen kuruluştur. Dünyadaki en eski mesleklerden biridir. İtfaiye ile özdeş olan yangın ile mücadelenin 3 temel amacı vardır. Bunlar; hayat kurtarmak, mal kurtarmak ve çevreyi korumaktır. Son yıllarda araç gereç ve ekipmanlarımızı kullanarak hizmet kalitemizi önemli ölçüde arttırmış olup, yerinde ve etkin mücadele ile çevre il ve ilçelerin de takdirlerini kazanmış bulunmaktayız. İlimizde başta olmak üzere yurdumuzun her yerinde meydana gelebilecek yangın, patlama ve diğer felaketlerin olmamasını temenni ediyor, bu kutsal meslek uğruna hayatını hiçe sayarak alevlerin arasında şehit düşen itfaiyecilere Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV