Kadın azmi, engel tanımaz

İŞÇİ OLARAK ÇALIŞTIĞI DÜKKANI BORÇ PARAYLA DEVRALIP PATRON OLDU

Kadın azmi, engel tanımaz

Kastamonu’da girişimci Ferdane Fındıklı, başarı hikayesiyle tüm kadınlara örnek oluyor. Yaklaşık bir yıl önce işe başladığı çiğ köfte dükkanını çevresinden borç alarak satın almayı başaran Fındıklı, kısa süre içerisinde borçlarını ödemeye başladı ve satış oranlarıyla bölgenin birincisi oldu.

Bir komşusunun tavsiyesi üzerine bir yıl önce çiğköfte dükkanında işe başlayan Ferdane Fındıklı, patronunun farklı bir işi olmasından dolayı yoğunluk sebebiyle dükkanı kendisine devretmek istemesi üzerine arayışlara girdi. O dönemde maddi olarak dükkanı devralacak bütçesi olmayan Fındıklı ve eşi, bir gecede çevrelerinden topladıkları borç parayla dükkanı devraldı ve yaklaşık üç aydır işletiyor.

“BORÇ PARAYLA DÜKKAN AÇTIK”

Üç ay gibi kısa bir sürede borçlarını ödemeye başlayan ve satış oranlarıyla bölge birincisi olan Ferdane Fındıklı,  girişim hikayesini şu ifadelerle anlattı; “Bir komşumun tavsiyesi üzerine haftada üç gün olarak işe başladım. İşimi çok seviyordum, patronum da iş yoğunluğundan dolayı dükkanını güvenilir birine teslim etmek istiyordu. Temizliğimizi ve güvenilirliğimizi beğendi. Eşimle görüştüm, aslında o dönemde maddi durumumuz da el vermiyordu ama dostlarımız da bizlere güveniyordu ve büyük destek sağladılar. Hiç paramız olmadığı halde bir gecede parayı topladık ve dükkanı devraldık. Her zaman arkamda olan eşim, her konuda yardımcı oldu.”

“KADINLAR İSTERLERSE BAŞARIR”

“Bu işi en iyi şekilde yapacağıma inanıyordum ki öyle de oldu. Dükkanı açalı üç ay olmasına rağmen bölge birincisi olmayı başardık. Birlikte çalıştığımız kurumun yöneticileri de çok memnun. Bir kadın girişimci olarak en fazla da kadınların desteğini alıyoruz. Bütün kadınların kendi başlarına inandıkları her şeyi yapacaklarına inanıyorum. Eğer imkan bulurlarsa tüm kadınlarımıza iş kurmalarını, evde oturmamalarını tavsiye ederim. Şu an her şey yolunda. Müşterilerimiz memnun biz memnunuz.” (Burak Yumukoğlu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER