- Kadife adlı eşek 5 kişilik ailenin geçim kaynağı

Hanönü ilçemizde ikamet eden 45 yaşındaki Necati Özdemir, hayatta tek sahip olduğu 'Kadife' isimli eşeğiyle 5 kişilik ailesinin geçimini sağlıyor.

 - Kadife adlı eşek 5 kişilik ailenin geçim kaynağı


Hanönü ilçemizde yaşayan 45 yaşındaki Necati Özdemir, beslediği tek eşeği ile tüm köylünün işlerini görerek 5 kişilik ailesinin geçimini sağlıyor. Hanönü’nde Aşağı Çakırçay Köyü Karabük Mahallesi'nde ikamet eden Necati Özdemir, hayatta tek sahip olduğu Kadife isimli eşeğiyle, tüm köylünün işlerine koşuyor. Eşeğiyle hem kendi işlerini hem de komşularının işlerini gören Necati Özdemir, eşeğine bağladığı kağnı aracıyla da çiftçilikte kullanılan malzemelerini taşıyor. Eşeğiyle işlerini gören ve bu sayede para kazanan Necati Özdemir, bu sayede 3 çocuğu ve eşinin de geçimini sağlıyor. 
“TÜM GEÇİMİMİ EŞEKLE SAĞLIYORUM” 
Necati Özdemir, “Orada burada ekmek parası için çalışıyorum. Kim çağırırsa oraya çalışmaya gidiyorum. Eşeğim var, onunla sağa sola gidiyorum. Çalışmaya giderken takımlarımı eşeğe yüklüyorum. Üç çocuğum var, onlara bakıyorum. Bu şekilde geçinmeye çalışıyorum. Dağa bayıra ekmek parası eşeğimle birlikte çalışmaya gidiyorum. 50 lira, 100 lira artık ne tutarsa kazanıp bunu eve getiriyorum. Okula giden çocuğum var, onları da okutuyorum. Çocuğumun birisini de evlendirdim” diye konuştu. 
“KADİFE'M BENİM TEK GEÇİM KAYNAĞIM” 
Eşeğinin kendisinin tek geçim kaynağı olduğunu söyleyen Özdemir, “Eşeğimin adı Kadife, onunla odunumu getiriyorum, otumu getiriyorum. Sağa sola ekmek parası için Kadife ile gidiyorum. Kadife'm benim tek geçim kaynağım. Evimi köyümü Kadife ile geçindiriyorum. Ekmek teknem benim” şeklinde konuştu. (iha)

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2020, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER