Kabataş'ta İnebolu hatırası

Beyoğlu’nda İnebolu Sokağındaki İnebolu’nun Kurtuluş Savaşındaki mücadelesini anlatan tanıtım tabelası törenle yenilendi

Kabataş'ta İnebolu hatırası

 


Kabataş'ta İnebolu hatırası

 

Beyoğlu’nda İnebolu Sokağındaki İnebolu’nun Kurtuluş Savaşındaki mücadelesini anlatan tanıtım tabelası törenle yenilendi.

 

Kabataş'ta Bezmi Alem Valide Sultan Camii (Dolma Bahçe Camii) karşısında bulunan İnebolu Sokağı'na ilçenin Kurtuluş Savaşındaki kahramanlığını anlatan tanıtım tabelası İnebolu Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay ve Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız'ın katılımıyla gerçekleştirilen törenle yerine asıldı.

 

Belediye Başkanı Özay, yaptığı konuşmada; “Tarihte İstanbul’daki cephanelerin Anadolu’ya ulaşması için Anadolu’ya giriş kapısı arandı. İnebolu Anadolu’ya giriş kapısı olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından onaylandı. Cephaneler İnebolu üzerinden Anadolu’ya sevk edildi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi 'Gözüm Sakarya’da Dumlupınar’da kulağım İnebolu’da' bu söz İnebolu’nun tarihte ne kadar önemli olduğunu bizlere gösteriyor. Gençlerimize tarihini hatırlatmak, cumhuriyetin kolay kazanılmadığını göstermek için tarihi tabelayı astık. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’a teşekkür ediyorum'' dedi.  (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2021, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER