Jeton düştü!

Kastamonu'dan gelen tepkiler dizi senaryosunu geç de olsa değiştirdi

Jeton düştü!

 

GEÇTİĞİMİZ aylarda Kastamonu’yu senaryosu ile ayağa kaldıran ve Kastamonu için önemli bir değer olan Çobanoğulları Beyi Muzaffereddin Yavlak Arslan’ın Kuruluş Osman dizisinde kötü karakter olarak gösterilmesi ile bütün tepkileri üzerine çekmişti. Konuyla ilgili tepkiler üzerine açıklama yapan dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, ilerleyen bölümlerde Yavlak Arslan’ın hak ettiği role gireceğini belirtmişti. Nihayet bu durumun düzeltildiğinin ilk semeresi Kuruluş Osman’ın 38’inci bölümünde verildi. Osman Bey, Flatyos’un tuzağından Yavlak Arslan’ın oynadığı oyun sayesinde kurtuldu.

YAVLAK ARSLAN VE OSMAN BEY’İN SÜRPRİZ İTTİFAKI

Alpleriyle birlikte oyun kurarak Flatyso ve adamlarını gafil avlayan Yavlak Arslan, Osman Bey'i bayıltarak saf dışı bıraktı ve Flatyos ve adamlarını serbest bıraktı. Kendine gelen Osman Bey'in "Kafir kaçıp gitti! Kafirle iş tutanlar kaldı geriye öyle mi! İkimizden biri ölecek Yavlak Arslan! İhanet sona ermeli. Kafirle iş tutanlarla küfre savaş açanlar sulh içinde olamaz" sözüne, Yavlak Arslan "Savaştan başka bir şey bilmeyenler daha büyük bir dava için bir araya gelemez. Rumlarla iş tutar görünüp zalimin büyüğünü öldüreceğim" diye cevap vererek Geyhatu'yu ortada kaldırmak için planı anlattı.

Yavlak Arslan, Osman Bey'i "Benim de bir hesabım vardı Osman fakat tutmadı. Türk'ün hasretle beklediği o devleti ben kurmak istedim ve bu devletin önündeki en büyük engel olarak seni belledim. Belki de Türk'ün hasretle beklediği devleti sen kuracaksın. Ve bu devletin önündeki en büyük engel benim!" itirafıyla ikna etti. Osman Bey, Yavlak Arslan'ın sözlerini "Sen bize arkanı dönüp gitmedin. Bize de gitmek yakışmaz. Kaderde seninle omuz omza vuruşmak da varmış. Gidelim ve o Geyhatu denen zalimin kellesini keselim" diyerek cevapladı. Yapımcılığını Mehmet Bozdağ'ın; genel yönetmenliğini Metin Günay'ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit'in üstlendiği 'Kuruluş Osman'ın 38'inci bölümü de seyirciden büyük ilgi görürken, sosyal medyada da en çok konuşulanlar arasında yer aldı. (Haber Merkezi / Sabah)

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2020, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER