Jandarma teşkilatı 182 yaşında

Vali Avni Çakır, Jandarma Teşkilatı'nın 182'nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Jandarma teşkilatı 182 yaşında

Vali Avni Çakır, Jandarma Teşkilatı'nın 182'nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında, Jandarma  Teşkilatı'nın vatandaşların güvenliğinin yanı sıra sosyal, kültürel projelere de destek verdiğini hatırlatarak,  şehitlerimizi rahmetle; gazilerimizi minnetle andı.

Çakır, mesajında şu ifadelere yer verdi;

''Milletimizin birliği, devletimizin bekası  için yurdumuzun her köşesinde görevlerini kahramanca yapan Türk Jandarma Teşkilatımız bugün bizleri gururlandırmaktadır.

 Ülkemizin  bölünmez bütünlüğü ile    milletimizin   huzur ve asayişinin sağlanması  noktasında fedakarca  çalışan  Jandarma Teşkilatımız bizlere sonsuz güven vermektedir.    Ülkemizin her noktasında  vatansever, cesur, kararlı  tutumları ile milletimizin  gönlünde özel bir yere sahip  Türk Jandarma Teşkilatımızın  gayreti, inancı, azmi, başarıları  ile güçlü millet-devlet olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tarih boyunca şan, şeref ve üstün başarıları ile dolu Jandarma Teşkilatımız,  sosyal, kültürel projelere de yer vererek  devletimizin halka bütünleşmesine, dayanışmasına vesile olmaktadırlar.  Birlik, beraberlik bilinci içerisinde halkın da  katılımı ile yapılan çalışmalarla   güçlerine  güç katarak, örnek çalışmalar sergileyen  Jandarma Teşkilatımıza teşekkür ediyorum.   Sahip olduğumuz değerlerin,  yaşadığımız çevrenin ve  sağlığımızın  korunması  her birimizin toplumsal sorumluluğu olup,  bugün bunu  hep birlikte başardığımıza inanıyorum.  Bu duygularla; Türk Jandarma Teşkilatımızın 182. Yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan, millet uğruna canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Jandarma Teşkilatımızın değerli mensuplarını tebrik ediyor,  sağlık ve mutluluklar diliyorum.'' (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER