Müzik indir

01 Mart 2021 Pazartesi

'Milletin cebinde para yok'

JAK’tan Ilgaz’da arama kurtarma tatbikatı

KASTAMONU İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki Jandarma Arama Kurtarma (JAK) Timleri tarafından Ilgaz Dağı’nda, arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi

22 Ocak 2021 Cuma 10:39
JAK’tan Ilgaz’da arama kurtarma tatbikatı
 

JAK’tan Ilgaz’da arama kurtarma tatbikatı

KASTAMONU İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki Jandarma Arama Kurtarma (JAK) Timleri tarafından Ilgaz Dağı’nda, arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

Kışın Ilgaz Dağı’nda, yazın Valla ve Horma Kanyonlarında faaliyetlerine devam eden JAK Timi, ormanlarda kaybolan şahısların aranması, sualtı kayıp ve boğulma olaylarında barajlar, göller ve nehirlerde, deprem ve sel gibi olaylarda, profesyonel dağ, kanyon, sualtı ve deprem uzmanı personeli ve gelişmiş teçhizatı ile hizmet veriyor. Kastamonu JAK timi, İzmir depreminde, Giresun’da meydana gelen sel felaketinde arama ve kurtarma faaliyetlerine katıldığı, Küçük Hacet Dağı’ndaki dağcılık faaliyetlerinde rehberlik yaptığı ve off-road yarışlarında kurtarma faaliyetlerine iştirak ettiği aktarıldı. Alanında uzman personelden oluşan Kastamonu JAK Timi çevre illerde yeni kurulan JAK timlerinin eğitim faaliyetlerine de katkı sağladığı belirtildi. (Bülten)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV