İYİ PARTİ’DE MEHMET ÇIVGIN GÜVEN TAZELEDİ

İYİ Parti’de dün kongre heyecanı yaşandı. Mevcut başkan Mehmet Çıvgın ile Işık Karakavuz’un listelerinin yarıştığı genel kurul da 395 delege oy kullandı. Genel kurulda Mehmet Çıvgın 196 oyla yeniden il başkanı seçilirken, Işık Karakavuz ise 193 oy aldı. 6 oy ise geçersiz sayıldı.

İYİ PARTİ’DE MEHMET ÇIVGIN GÜVEN TAZELEDİ

 

İYİ Parti’de dün kongre heyecanı yaşandı. Mehmet Çıvgın ile Işık Karakavuz’un listelerinin yarıştığı genel kurul, Kuzeykent Belediye Nikah Salonu’nda gerçekleştirildi.

Genel Kurul’a İYİ Parti Teşkilatlanma Başkan Yardımcısı Osman Topal, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya ve çok sayıda partili katıldı. Genel Kurul’un açılış konuşmasını Mehmet Çıvgın yaptı.

İYİ Parti İl Teşkilatı olarak 22 Kasım 2019’da göreve geldiklerini hatırlatan Çıvgın, “Kısa bir süre sonra, partimiz ilçe teşkilatlarının kongre kararlarını alarak 15 Şubat 2020 tarihinden, 15 Mart 2020 tarihine kadar merkez ve diğer ilçe teşkilatımızın kongrelerini yaptık. Tüm partililerimize, bu süreçte gösterdikleri gayretlerden ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“ÜLKE OLARAK AĞIR BİR SINAVDAN GEÇİYORUZ”

Çıvgın, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Koronavirüs salgını ülkemizin başına bela olduktan sonra genel merkezimizin talimatları gereği devletimizin almış olduğu ‘Evde Kal’ sloganına tabi olduk. Maske ve sosyal mesafe başta olmak üzere, toplum sağlığı için alınan kararlara ve kurallara riayet ettik. Biz de iyi Parti olarak vatandaşlarımızı uyardık. Genel Başkanımızın süreç yönetimine, yerelde uyum sağladık. Salgın döneminde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza rahmet, tedavileri devam edenlere de acil şifalar diliyorum. Değerli dava arkadaşlarım; ülke olarak ağır bir sınavdan geçiyoruz. İşsizlik, temel gıda fiyatlarındaki artış, ithal edilen tarım ve sanayi ürünleri, akaryakıt, elektrik, doğalgaz fiyatlarındaki artış, Euro, Dolar ve altın fiyatlarındaki yükseliş ekonomik krizi gittikçe derinleştirmektedir.

“ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMLERDE YAPILACAK
SEÇİMLERE HAZIR VE İDDİALI GİRECEĞİZ”

Güçlü bir yönetim ile önümüzdeki dönemlerde yapılacak seçimlere hazır ve iddialı gireceğiz. Partimizi iktidara taşıyacağız, özlemini kurduğumuz Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme geçeceğiz. Mevcut iktidarın Baroları bölmesi nasıl vatandaşımızı güvencesiz bırakacaksa, iyi Parti iktidarı; Hukukun baş tacı edildiği bir Türkiye' ye anlam kazandıracak. Değerli dava arkadaşlarım; Meselelerin çözümü, Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendinin, liderleri ‘Memleket Masası’ etrafında oturmaya davet etmesi bu anlamda çok değerlidir. İYİ Parti, kurulduğu günden bu güne düşmanlaşmanın, kamplaşmanın, ayrışmanın karşısında milli birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin yanında olmuştur ve önümüzdeki süreçte de olmaya devam edecektir. Partili Cumhurbaşkanlığı çözümsüz tartışmaların, kısır siyasetin, israfın ve hukuksuzluğun sistemidir. İyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistem ise Demokratik Cumhuriyet, konuşan Türkiye projesidir. İYİ Parti iktidarında Kastamonu'muz; güncel meseleleri, sorunları, geçim kaynakları, insan kaynağı, ticareti, sanayisi, tarımı, hayvancılığı, turizmi, ulaşımı, güvenliği, siyaseti ve ekonomisi ile iyi Parti İktidarının gündeminde olan iller arasında olacaktır. Artık vatandaşımızın gerçek gündemi geçim derdi olmuştur. Bu gerçek gündem, değiştirilmeye veya vatandaşlarımıza unutturulmaya çalışılmaktadır. Biz vatandaşlarımızın zararına olan gerçek gündemlerin değiştirilmesine de, unutturulmasına da müsaade etmeyeceğiz. Genel seçimlerde de hesabını sandıkta soracağız. Son zamanlarda yine gündemi değiştirilerek halka unutturulmaya çalışılan, işçinin memurun kıdem tazminatı, diğer adıyla emekli ikramiyesine göz dikenlere de oy moy yok... Değerli dava arkadaşlarım; biz bu yola, ayrıştırıcı değil, birleştirici olacağız diyerek çıktık. Bu vesile ile Partimizden istifa eden üyelerimiz ve kurucularımızla yeniden aynı safta, aynı yolda yürümeye devam edeceğiz. Herkes bilsin ki İyi Parti aklın ve vicdanın sesidir. Partimizin önceliği; milletimizin huzuru, refahı, güvenliği ve mutluluğu için gayret göstermektir. il kongremiz şölen havasında geçecek dedik, görüyorum ki İYİ Parti’ye gönül vermiş sizlerin huzurunda kongremiz şölen yeri oldu. Hak, hukuk, demokrasi mücadelesinde hakikat savunucusu Merak Akşener'e selam eder bu düşüncelerim ile kongremizin hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ederim... Türk milliyetçiliğini başımıza taç etmek için tek çare İYİ Parti’dir. Ne Mutlu Türküm Diyene...”

KARAKAVUZ: NİYETİMİZ HAYIR,
AKIBETİMİZ DE HAYIRLI OLUR İNŞALLAH

İYİ Parti Kastamonu İl Başkanlığı’na aday olan Işık Karakavuz ise, “Başta kurucu İl Başkanımız İlhan Engin bey, Ahmet Sertlek bey, Özcan Büyükşen hanımefendi, Mehmet Çıvgın bey ve kuruluşundan bugüne kadar partimize emeği geçen tüm arkadaşlarımıza huzurunuzda teşekkür ediyorum. Adım Işık Karakavuz, 1963 Karabük doğumluyum. Evli ve iki çocuk, iki torun sahibiyim. 2002 yılından beri Kastamonu’da yaşıyorum. 2013 yılında kamudan emekli oldum ve çok sevdiğim Kastamonu’da kaldım. Çocuklarım Kastamonu kültürü ile büyüdü, hayırlısı ile torunlarımda burada büyüyecek. Benim sevdam önce ülkem, sonra memleketim saydığım Kastamonu'dur. Ben ve İYİ Parti’ye gönül vermiş arkadaşlarım, partimizin bayrağını daha yükseklere taşımak üzere bir yola çıktık. Niyetimiz hayır, akıbetimiz de hayırlı olur inşallah. Biliyoruz ki; bu yol meşakkatli, bu yolda dikenler var, kızgın çöller var, kutup ayazı var. Bunların hepsinin farkındayız. Kıymetli delegasyonun ferasetine ve kararına itimat ediyor, toyumuzun Kastamonu ve partimiz için esenliğe vesile olmasını temenni ediyorum. Biz, Türk'ün bahtı da yurdu da şen olsun, İYİ olsun diye elimizden geleni yaptık, yapacağız. Takdir önce Allah’ın, sonra sizlerindir. Bismillah diyerek başladık; Ne Mutlu Türküm diyerek bitirelim. Allah'a emanet olun” ifadelerini kullandı.

ÇIVGIN GÜVEN TAZELEDİ

İYİ Parti’de dün kongre heyecanı yaşandı. Mevcut başkan Mehmet Çıvgın ile Işık Karakavuz’un listelerinin yarıştığı genel kurul da 395 delege oy kullandı.
Genel kurulda Mehmet Çıvgın 196 oyla yeniden il başkanı seçilirken, Işık Karakavuz ise 193 oy aldı. 6 oy ise geçersiz sayıldı.

MEHMET ÇIVGIN’IN YÖNETİM LİSTESİ

İl Yönetim Kurulu; Aziz Ayrancıoğlu, Mustafa Gazoğlu, Muharrem Hasanusta, Muzaffer Poyraz, Beyhan Kellecioğlu, Beyhan Kendirci, Faruk Ataşalar, Atıf Morkoyun, Hamdi Kaya, Neşet Alturan, İhsan Çimen, Erdoğan Karabıyık, Cihat Çelik, Muharrem Kertiş, Kazım Yıldırım, Yunus Demirbaş, Hayati Yunca, Necati Buran, Sakine Aydemir, Yılmaz Kıprıscıoğlu, Faruk Livan, Mehmet Öz, Veysel Çakır, Şirin Hancı, Serpil Kaynak, Fatma Sağlamlık, Yusuf Boyabat, İlhan Doğan, Orhan Hoşlan, Sevim Tiryaki, Serpil Pirahmetoğlu, Sabri Yıkılmaz…

İl Disiplin Kurulu; Şahin Uzun, Bilal Yorgancı, Satı Mehmet Subaşı, Müzeyyen Engin, Fatih Pirahmetoğlu, Hüseyin Çimen, Neslihan Çırak, Kadir Tiryaki, Celal Göloğlu…

Üst Kurul Delegeleri; Mehmet Çıvgın, İlhan Engin, Aydın Yaman, Hüseyin Özmen, Nizamettin Gözel, Mustafa Çetinkaya…

Serkan Horuz

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2020, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER