banner38

Müzik indir

banner46

banner47

06 Temmuz 2020 Pazartesi

İYİ PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI AYDIN YAMAN İLE DEVAM

İYİ Parti Merkez İlçe 2’nci Olağan Genel Kurulu’nu Kastamonu Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu’nda yaptı. Muzaffer Kuyucu ve Aydın Yaman’ın başkanlık için yarıştığı kurulda, Kuyucu adaylıktan çekildi. Mevcut başkan Aydın Yaman, seçime tek liste girerek yeniden başkan seçildi.

17 Mart 2020 Salı 10:51
 İYİ PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI  AYDIN YAMAN İLE DEVAM
 

İYİ Parti Merkez İlçe 2’nci Olağan Genel Kurulu’nu Kastamonu Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu’nda yaptı. Muzaffer Kuyucu ve Aydın Yaman’ın başkanlık için yarıştığı kurulda, Kuyucu adaylıktan çekildi. Mevcut başkan Aydın Yaman, seçime tek liste girerek yeniden başkan seçildi.

Olağan Genel Kurul’a İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Çıvgın, CHP Merkez İlçe Başkanı Aydın Böbüroğlu, İYİ Parti İlçe Başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sürdü. Seçim maddesine geçildiğinde, İYİ Parti Merkez İlçe Başkan Adayı Muzaffer Kuyucu’nun listesinde yer alan 8 kişi, kendilerinin bilgisi dışında listeye isimlerinin yazıldığını iddia etti. Divana itiraz dilekçesi verildi. İki kişi itiraz dilekçesini geri çekti. Ayrıca diğer aday ve mevcut Merkez İlçe Başkanı Aydın Yaman tarafından da Muzaffer Kuyucu’nun listesine itiraz dilekçesi verildi. İtirazlar sonucunda Muzaffer Kuyucu adaylıktan çekildi ve Aydın Yaman seçime tek liste ile girdi.

YAMAN: AYNI KARARLILIKLA YÜRÜYECEĞİZ

Aydın Yaman, yaptığı konuşmada: “Zor ve netameli süreçlerden geçtik. Bu vatan ‘Yâri güzel olanın uyku girmez gözüne’ cümleleriyle sevilesi bir vatandır. Yâri Anadolu gibi olanın başında devamlı böyle musibetler olur. Biz bu topraklarda yaşamanın bedelinin ne kadar ağır olduğunu bilenler olarak çıktığımız bu siyasi yolculuğu Allah'ın bize kuvvet, kudret, sözümüze tesir verdiği müddetçe taşıma kararlılığı ile yola çıktığımız günlerden beri aynı terennümle yolumuza devam ediyoruz. Bundan sonra da aynı kararlılıkla yürüyeceğiz. Allah'ın izni ve sayın delegasyonun taktiri ile İYİ’ler hareketinin yönetiminde adaletli bir Türkiye inşa ederken alnımın akı ile merkez ilçe başkanlığı görevine talibim” ifadelerini kullandı.

ÇIVGIN: GÜNDEMDEN SAPAN HERKES YANLIŞ YOLDADIR

“İYİ Parti Türkiye’nin anahtarıdır” diyen İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Çıvgın ise, “Herkes bilsin ki İYİ Parti aklın ve vicdanın sesidir. Kutuplaşmayı sona erdirmek için milletin çağrısı üzerine oluşmuş bir siyasi harekettir. İYİ Parti olarak ay sonunu getiremeyen işsizlerin, emeklilerin, esnafın, dar gelirlilerin ve icraya düşmüş çiftçilerimizin sesi olacağız. Çünkü biz önce milletim diyenleriz. Değerli delegeler; 18 yıl önce iktidara gelen AKP, yolsuzlukla, yasaklarla, yoksullukla mücadele edeceğiz diye çay simit hesabı yaparak iktidar oldular. Yolsuzluk yapanlarla mücadele etmediler, yasakladılar, yoksullaştırdılar. İYİ Parti iktidarında bu düzen değişecek. Gerçek gündem vatandaştır.  Bu gündemden sapan herkes yanlış yoldadır ve bunun hesabının sorulması vatandaşlık hakkıdır. Ödenemeyen banka kredileri, icra takibine düşen kredi kartı borçları ve hacizler... Unutulmuş dul ve yetimler… Artık ağızlara bile alınmayan orta direk ve bir zamanlar milletin efendisi olan köylülerin dertleridir. Bunların yanında, atanamayan öğretmenler, emeklilikte yaşa takılanlar, emeklilerin intibak yasası gibi çözülemeyen sorunları da İYİ Parti iktidarında çözeceğiz.

“İYİ PARTİ SESSİZ ÇOĞUNLUĞUN SESİ OLACAKTIR”

İYİ Parti sessiz çoğunluğun sesi olacaktır. Ekonomi son zamanlarda büyük kriz yaşamaktadır. Kriz yaşanırken; 1’incisi işsizlik ödeneğinde biriken paralar, 2’ncisi deprem vergileri 3’üncüsü hazinenin yedek akçesi ne oldu? Kapanan fabrikalar, özelleştirilen kurumlar, tank palet fabrikası neden özelleştirildi? Sonra biraz düşünüp, gerekli yerlere harcadık diyorlar. Hazine ve Maliye Bakanı, kıdem tazminatının fona ayrılmasından bahsetti, hazineye katkı yaratmak için emeklilerin maaşlarından yüzde 5 sağlık katkı payı kesmekten bahsetti, bayram ikramiyelerinin kaldırılmasından bahsedilmekte. Millete hesap vermekten kaçan iktidar partisine mecliste de partimiz tarafından verilen araştırma önergeleri reddedilmektedir. Ayrıca millilikten bahsedenler Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alıp kamu kuruluşlarının başından T.C’leri sildirenler, andımızı okutmayanlar, yerli ve milli olamazlar. Bunlarla ilgili verilen önergelerde reddedilmektedir” şeklinde konuştu.

“KASTAMONU’YU TÜM TÜRKİYE’YE HATIRLATACAĞIZ”

Genç işsizliğin yüzde 25 olduğunu söyleyen Mehmet Çıvgın, “Her 4 işsizden biri genç işsizdir. Kastamonu’da ise durum hiçte iç açıcı değildir. Kastamonu Devlet Hastanesi yıllar önce bölge hastanesi görevi yaparken hastalarımız bugün çevre illere gitmekteler. Ankara başta olmak üzere Samsun, Karabük ve Çankırı’daki özel ve kamu hastanelerine gitmek zorunda kalan hastalarımız mağdur olmaktadırlar. Oysaki şu an bölgenin sağlık merkezi olmalıydık. Kastamonu’nun hak ettiği buydu. Bölgede sağlık merkezi olmamız sağlık turizmini ve birçok sektörü de yanında getirecek ilimizin iş gücüne katkı verecekti. İYİ Parti iktidarında Kastamonu’nun layık olduğu şekilde kalkınmasını sağlamak halkımızın bizlere vereceği en önemli görev olacaktır. Sağlık, tarım ve hayvancılık, sanayi ve ticaret, turizm, ihracat gibi bölgesel kalkınmayı sağlayacak tüm unsurları harekete geçireceğiz. Gençlerimizin büyük şehirlere göç etmelerini değil ilimizde iş gücüne katılmalarını sağlayacağız. Merkez nüfusumuz artarken ilçe ve köy nüfuslarımızın azaldığının farkındayız. Bir il kalkınacaksa ilçeleri ve köyleri ile birlikte kalkınmalıdır. Biz bunu sağlayacağız. AKP iktidarında Türkiye’nin tüm illerinde verilen teşvikleri ve ayrımcılıkları biliyoruz takip ediyoruz. Geçen 18 senede Kastamonu ne kadar unutulduysa İYİ Parti iktidarında Kastamonu’yu tüm Türkiye’ye hatırlatacağız. Vatandaşlarımızın talep ve sorunlarını çözebilmemiz için yapılacak ilk seçimlerde İYİ Parti’yi iktidara taşımalıyız ve partili cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi olan tek adam sisteminden kurtulmak için iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistemi getirmeliyiz. Biz böyle bilir, böyle söyleriz. Tek vatan değil Türk vatanı. Tek devlet değil Türk devleti. Tek bayrak değil Türk bayrağı. Tek millet değil Türk Milleti. Ne mutlu Türk’üm diyene!” açıklamasında bulundu.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV