İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı Özcan Büyükşen İTTİFAK ADAYIMIZIN ARKASINDA DURDUK

İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı Özcan Büyükşen, 31 seçimlerini ve tekrarlanan İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerini değerlendirdi.

İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı Özcan Büyükşen  İTTİFAK ADAYIMIZIN ARKASINDA DURDUK
banner72

 

İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı Özcan Büyükşen, 31 seçimlerini ve tekrarlanan İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerini değerlendirdi.

Büyükşen, “31 Mart 'ta yapılan yerel seçimlerde İstanbul Belediye Başkanlığını kazanan  Millet İttifakı adayı sayın Ekrem İmamoğlu'nun önce mazbatasını teslim etmeyen YSK, 17 gün gecikmeli verdiği yetkiyi, hepimizin vicdanlarını yaralayan ve Türk adalet tarihine kara bir leke olarak geçecek olan 6 Mayıs'ta seçim yenileme kararı almış ve bir zarftan çıkan 3 oyu geçerli, belediye başkanlığını geçersiz sayarak inanamadığımız bir hukuksuzluğa imza atmıştı” dedi.

“Biz İYİ Parti’nin tüm teşkilatları olarak ittifak adayımızın kazanacağını beklediğimiz 23 Haziran’a kadar inanç ve azimle arkasında durduk” diyen Büyükşen, şu açıklamayı yaptı: “Bu kapsamda Kastamonu’daki kardeşlerimize, İstanbul da yaşayan yakınlarından, bu seçimde gasp edilmiş bir hakkın sahibine iade edilmesi için talepte bulunmalarının çok önemli olduğu  hatırlatmasını ısrarla yaptık.

Bunun dışında ulaşabildiğimiz STK’lardan da Sayın İmamoğlu için destek talebimiz oldu. Seçime 10 gün kala il başkanlığı olarak sahada  çalışma yapmak üzere İstanbul'daydık. Kastamonu’dan göç eden hemşehrilerimizin yoğunluklu bulunduğu Fatih, Bayrampaşa ve Gaziosmanpaşa ilçelerinde İYİ Parti  ilçe başkanlıklarımızın kurmuş oldukları demokrasi çadırlarındaki çalışmalara katıldık. Yine ilçe başkanlarımızla birlikte bazı sivil toplum kuruluşlarını ziyaretlerde bulunduk, destek talebimizi yineledik. Çalışma yaptığımız bu 3 ilçeden Bayrampaşa ve Fatih ilçelerinde ittifak adayımız seçimi önde tamamlamıştır.

Burada özellikle belirtmeliyiz ki ilçe teşkilâtlarımızın özverili çalışmaları her türlü övgünün üstündeydi. Diğer partilerden 1 ay önce Ramazan ayının başında çadırlarını kurmuş ve son güne kadar inançla çalışmalarını sürdürmüşlerdir. Bütün bu çalışmaların koordinasyonunu sağlayan, İYİ Parti’nin tüm teşkilatlarını İstanbul için seferber olmaya davet eden ve bizlere ev sahipliği yaparak İstanbul seçimi için en yüksek faydayı sağlamaya çalışan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Sayın Buğra Kavuncu ve  Başkanlık Divanını özellikle kutluyoruz.

Sonuçta; bütün provokasyonlara, iftiralara, algı saldırılarına rağmen hak, hukuk ve adalete inanç ve demokrasi arzusu ile muhataplara ezici bir cevap verilmiştir. İlk seçimi 13 bin farkla kazanan Sayın Ekrem İmamoğlu ikinci seçimi bunun 60 katına denk gelen 806 bin farkla kazanmıştır.

Buradan siyaset adına çıkarılacak çok dersler olduğunu da belirtmek gerekir. Kazanmak önemlidir, güçte insanoğlunun hep talep edegeldiği bir fıtrattır belki fakat; amaca ulaşmak için her yol mübahtır derseniz insanlığınızı kaybedersiniz ve bu kayıp çok kolay fark edilir.

Biz İYİ Parti Kastamonu Teşkilatları olarak, sağduyusunu, adalet duygusunu ve hakka olan inancını muhafaza eden İstanbulluları  ve bu seçimi doğru stratejilerle yöneten Millet İttifakını ve tabii ki kucaklayıcı, birleştirici dili ile İstanbulluların gönlüne girmeyi başaran Sayın Ekrem İmamoğlu’nu kutluyoruz.

Herşeyin çok güzel ve çok iyi olacağına inancımızla tüm hemşehrilerimize selamlarımızı iletiyoruz.” (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER