İYİ PARTİ İL BAŞKANI MEHMET ÇIVGIN YENİDEN ADAY

İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı Mehmet Çıvgın, dün parti il başkanlığı binasında basın açıklaması yaptı. Çıvgın, İYİ Parti İl Kongresini 26 Temmuz Pazar günü gerçekleştireceklerini ve kongrede yeniden başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

İYİ PARTİ İL BAŞKANI MEHMET ÇIVGIN YENİDEN ADAY

 

İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı Mehmet Çıvgın, dün parti il başkanlığı binasında basın açıklaması yaptı. Çıvgın, İYİ Parti İl Kongresini 26 Temmuz Pazar günü gerçekleştireceklerini ve kongrede yeniden başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Çıvgın’ın açıklaması şöyle: “İYİ Parti il teşkilatı olarak 22 Kasım 2019 tarihinde göreve geldik. Kısa bir zaman sonra partimizin ilçe teşkilatlarının kongre kararlarını alarak 15 Şubat 2020 tarihinden 15 Mart 2020 tarihine kadar merkez ve diğer ilçe teşkilatımızın kongrelerini yaptık.Covid 19 Koronavirüs salgını ülkemizin başına bela olduktan sonra genel merkezimizin talimatları gereği devletimizin almış olduğu ‘Evde Kal’ sloganına tabi olduk. Maske ve sosyal mesafe başta olmak üzere toplum sağlığı için alınan kararlara ve kurallara riayet ettik.Ağlı İlçe Başkanlığımızın 27 Haziranda genel kurulunun yapılması için ilçe seçim kuruluna ve resmi makamlara yazmış olduğumuz genel kurul talebimiz kabul edildi ve böylece 19. ilçe kongremiz olan Ağlı kongremizi 27 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirdik.İl kongremizi, 26 Temmuz 2020 Pazar günü yapmak üzere il seçim kuruluna müracaatımızı yaptık ve kongre ilanımızı verdik.

“TEKRAR ADAYIM”

26 Temmuz 2020 Pazar günü Kastamonu İl Kongremizi gerçekleştireceğiz.Kongrede tekrar İl Başkanlığına adayım.Benim dışımda 2 tane daha aday vardı. İYİ Partiye gönül vermiş üyelerimiz, delegelerimiz, büyüklerimiz diğer adaylardan biri olan Muharrem Hasanusta kardeşimiz ile birlikte hareket etmeyi önerdiler, bu bağlamda Muharrem Hasanusta kardeşim ekibiyle birlikte bize katıldı ve birlikte seçime girme kararı aldık.Diğer aday arkadaşımız ise Işık Karakavuz'dur. Yapacağımız il kongremizin hayırlara vesile olmasını Cenabı Hak' tan niyaz eder benimle beraber aday olan diğer arkadaşımıza da başarılar dilerim. Bu bir bayrak yarışıdır, Toyumuz kutlu olsun.”

“VATANDAŞIN GERÇEK GÜNDEMİ GEÇİM DERDİ”

Ülke olarak ağır bir sınavdan geçtiğimizi de belirten Çıvgın, “İşsizlik almış başını gidiyor,gıda fiyatlarındaki yükseliş vatandaşın canına tak etti. Tarım ve sanayi ürünleri ithal ediliyor, biran önce yerli üretime geçilmeli. Elektrik ve doğalgaz faturaları el yakıyor, Dolar ve altın fiyatlarındaki yükselişin önüne geçilemiyor, vatandaşın gerçek gündemi geçim derdi. Baroların bölünmesi, Çoklu Baro Sistemi, halkın güvencesiz, savunmasız bırakılması değil, hukukun baş tacı edildiği bir Türkiye anlam kazanacaktır. Memur ve işçinin kıdem tazminatı, diğer adıyla emekli ikramiyesine göz dikenlere,oy moy yok.Herkes bilsin ki İYİ Parti aklın ve vicdanın sesidir.Partimizin önceliği; milletimizin huzuru, refahı, güvenirliği ve mutluluğu için gayret göstermektir.İl kongremiz bir şölen havasında geçecektir. Güçlü yönetimler oluşturarak, önümüzdeki dönemlerde yapılacak seçimlere hazır ve iddialı girerek; Partimizi iktidara taşıyacağız, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçeceğiz. Hak, hukuk, demokrasi mücadelesinde hakikat savunucusu liderimiz sayınMeral Akşener'e selam olsun.     Türk milliyetçiliğini başımıza taç etmek için tek çare; İyi Parti'dir. Ne mutlu Türküm diyene” ifadelerini kullandı.

Adaylıktan çekilen Muharrem Hasanusta ise yaptığı açıklamada: “İçimizde bozgunluk olmasın, partimizi daha ileriye taşımak için bu beraberliğe karar verdik” dedi. İYİ Parti eski İl Başkanı İlhan Engin ise yaptığı konuşmada ülke gündemini değerlendirdi.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2020, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER