İYİ Parti, 3’üncü kuruluş yıldönümünü kutladı -Çıvgın; İYİ Parti, milletimizin umudu oldu

İYİ Parti, 3’üncü kuruluş yıldönümü parti binasında gerçekleştirilen program ile kutlandı. İYİ Parti, Merkez İlçe Başkanı Aydın Yaman, Kurucu İl Başkanı İlhan Engin ve İl Başkanı Mehmet Çıvgın’ın yaptığı konuşmalar ardından 3’üncü yıldönümlerinde pasta kesti.

İYİ Parti, 3’üncü kuruluş yıldönümünü kutladı  -Çıvgın; İYİ Parti, milletimizin umudu oldu

 
 

İYİ Parti, 3’üncü kuruluş yıldönümü parti binasında gerçekleştirilen program ile kutlandı. İYİ Parti,  Merkez İlçe Başkanı Aydın Yaman, Kurucu İl Başkanı İlhan Engin ve İl Başkanı Mehmet Çıvgın’ın yaptığı konuşmalar ardından 3’üncü yıldönümlerinde pasta kesti.

3’üncü yıldönümüne özel gerçekleşen programının açılış konuşmasını Merkez İlçe Başkanı Aydın Yaman, yaptı. Yaman, “Biz bu partiyi kurduğumuz günden bu tarafa elimizi taşın altına koyduk ama Genel Başkanımız gövdesini koydu yılmadı yorulmadı bu günlere kadar 3 yıldır bu partiye hizmet etmekten de gurur duydunuz. Biz yılmadık usanmadık ama bu partide hiç kimse zorla getirilmedi. Hepimiz beraber gönül birliği yaptık kader birliği yaptık bizim yönümüz iyi parti dedik ve iyi parti ye katıldık. Bundan dolayı da hepinizi kutluyorum. Birlik beraberlik içinde kardeşçe bu davayı Allah nasip ederse iktidara taşımak istiyoruz. Bundan dolayı da hepinizi kırgınını, dargınını, küskününü,  kucaklamak ve Barışmak istiyoruz. Bu davayı iktidara taşımak istiyoruz. Bu dava kimsenin tekelinde değil, şahısların değil, benim değil bu bizim partimiz. Hepimizin partisi olacak o açıdan bu partiyi el birliğiyle gönül birliğiyle hep beraber hizmet edelim diyorum” diye konuştu.

ENGİN: İYİ PARTİ OLARAK ÇOK ÇALIŞMAMIZ LAZIM

İYİ Parti Kurucu İl Başkanı İlhan Engin, ise yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Koalisyonlardan kurtulmak için geçilen sistemde, seçimden önce koalisyon kurmak zorunda kaldılar. İYİ Parti olarak bizim daha çok çalışmamız lazım.”

ÇIVGIN: TÜRK ÇİFTÇİSİ MAĞDUR EDİLMİŞTİR

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Çıvgın, ise: “İYİ Parti, 25 Ekim 2017 yılında cesur yürekli vatanseverlerin başlatmış olduğu bir harekettir. İYİ Parti, hiçbir güç odağının operasyon yapacağı bir parti değildir. İYİ Parti, kim olursa olsun, ister derin, ister yüzeysel ilişkileri olan hadsizlerin oyun oynayacağı bir parti değildir. İYİ Parti, milletimizin umudu olmuştur, İktidara yürüyüşümüzü hiçbir güç engelleyemez. Bırakın onlar ışıkları yakıp söndürsünler. Güneş yakında yeniden doğacak. Hiç durmayacak hiç sönmeyecek davamızda sürekli büyümeye ve güçlenmeye devam edeceğiz. Pandemi sürecinde okula gidemeyen öğrencilere bakılamadı, tablet ve bilgisayar verilmedi kardeşler arasında kavgalar başladı, aileler çocuklar karşı mahcup edildi, psikolojileri bozuldu. Varlık içerisinde yaşayanlar yokluk içerisinde yaşayanları görmediler. Genel Başkanımız pandemi süreci başladığında çiftçilerimize destek verilerek üretimin hızlandırılması, teşviklerin artırılmasını söylemesine rağmen bunlar yapılmayıp dışarıdan ithal ürünler alınarak Türk Çiftçisi mağdur edilmiştir. iktidarın Türk Çiftçisinin kalkınması için teşvikleri uygulayacağı yerde yabancıların ürettiği ürünlerin girişine gümrüğü kaldırması tezat değil midir? Bu uygulamalarla Türk Çiftçisinin rekabet şansı olabilir mi?

“MİLLET BİZİ ÇAĞIRIYOR”

Şeker pancarı üreticisi kampanya döneminde ürününü teslim etmesine rağmen hala pancar birim fiyatı açıklanmamıştır. iktidar, çalışanlara asgari ücretlilere ve emeklilere yüzde 2 - 3 zam vereceği zaman aylarca medyada boy gösterirken, üreticinin emeğinin karşılığı olan fiyatları açıklamak çok mu zor geliyor. Çiftçilerimiz, ilaca ve gübreye gelen zamlardan dolayı askıda ilaç ve gübre, yeme gelen zamlardan dolayı askıda yem, mazota gelen zamlardan pompada mazot uygulamasını istemekteler.  Partimizin 2. Olağan Genel Kurulunu muhteşem bir şekilde Ankara Altınpark ta gerçekleştiren tüm delegelerin hür iradesiyle partilerdeki çalışmayan demokrasiyi çarşaf liste hazırlayarak kongreyi tamamlaması parti içerisindeki birilerini de rahatsız etmiştir. Partinin yürütme organlarına bunca hakaret ve aşağılama sana yakışıyor mu? Artık İYİ’lerin vicdanına havalesin... Artık dur demek için, Hak için, Adalet için, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminden kurtulmak için, Güçlendirilmiş, iyileştirilmiş demokratik ve parlamenter sisteme geçilmesi için, Teşkilat olarak bizler, sonuna kadar, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in dimdik yanındayız. Millet bizi çağırıyor” şeklinde konuştu.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER