İYC’DEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE FIRSAT

İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şubesi ile Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği (EBSAD) tarafından organize edilen Kariyer Planlama ve Geliştirme Programı bu yıl Kastamonu’ da hayata geçti.

İYC’DEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE FIRSAT
banner72


      İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şubesi ile Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği (EBSAD)  tarafından organize edilen Kariyer Planlama ve Geliştirme Programı bu yıl Kastamonu’ da hayata geçti.
İlim Yayma Cemiyetinde kalan ve Akademik Kariyer yapmak isteyen öğrencilere yönelik olan ve dört yıl boyunca ücretsiz olarak alanında uzman akademisyenlerin sunum, seminer ve bilgi aktarımı ile çeşitli sosyal, kültürel etkinlikleri kapsayan Kariyer Gelişim Programı, Türkiye’de sadece 10 ilde uygulanıyor.
İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şube Başkanı Fatih Köse yaptığı açıklamada, “Kamu ya da Özel Sektörde Kariyer Planlaması yapmak isteyen Kastamonu Üniversitesi öğrencileri, ikamet olarak İlim Yayma Cemiyeti’ni tercih etmeleri durumunda dört yıl boyunca devam edecek bu kariyer programından istifade edebilecekler. Programı başarılı bir şekilde sürdürebilenlere yurt dışı eğitim imkânları da sunulacak. Bu sebeple eğitim işini ciddiye alan üniversite öğrencilerini yurdumuzda kalmaya davet ediyoruz” dedi.
Kariyer Planlama ve Geliştirme Programı kapsamında yapılan çalışmalar hakkında Fatih Köse, şu bilgileri verdi: 
“17 Ekim 2017 de Koordinatörümüz Sayın Hasan Keklik, Kariyer Planlama ve Geliştirme Programını İlim Yayma Cemiyetinde kalan ve hedef kitlede yer alan öğrencilere tanıttı.

ŞEHİR İÇİ GEZİ

4 Kasım 2017 Cumartesi günü hedef kitlede yer alan öğrencilerin eğitim gördükleri şehrin tarihi ile kültürel mekânlarının gezilmesi yoluyla bakış açılarının genişletilmesi ve zenginleştirilmesine yönelik Kastamonu Şehir İçi Gezisi düzenlendi.

SEKTÖREL SEMİNER

2 Kasım 2017 Perşembe günü Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şemsettin KIRIŞ’ ın Akademik Ahlak ve Toplumsal Sorumluluk konulu Sektörel Seminerde; bilimsel araştırma ahlakı, bilgiyi paylaşma ve öğretme ahlakı, topluma ve ülkenin kalkınmasına karşı sorumluluk alt 
başlıkları ele alındı.

GENEL SEMİNER

4 Aralık 2017 Pazartesi günü Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zekeriya Yerlikaya’nın katılmış olduğu Özgüven İnşası ve Kişisel Motivasyon konulu Genel Seminerde; fiziksel, bilişsel ve toplumsal alanda pek çok değişikliğin yaşandığı gençlik döneminde özgüven ve motivasyonun nasıl sağlanabileceği ele alındı. Seminer genele açılmış olup yurt öğrencilerinin tamamının istifadesine sunuldu.

GENEL SEMİNER

22 Aralık 2017 Cuma günü Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Nadir Özdemir’in katılmış olduğu Meslek Hayatı ve Dini Temel Değerlerin Önemi konulu Genel Seminerde; Allah’ ın (cc) Kur’an’ın üzerinde durduğu değerlerin meslek hayatında uygulanmasının önemi üzerinde duruldu.

SOSYAL SORUMLULUK 
ÇALIŞMASI

24 Aralık 2017 Pazar günü Sosyal Sorumluluk Çalışmaları kapsamında Kastamonu Şehitliği ziyaret edildi. Şehitlik Ziyareti Programı kapsamında katılımcı gençler öğle namazını Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Camii nde kıldıktan sonra Kastamonu Şehitliğini ziyaret etti. Şehitlikte Yasin-i Şerif okunup dualar edildi.
BELGESEL TAHLİLİ

25 Aralık 2017 Pazartesi günü Cüneyt Polat’ın “Türkçe Ezan 1932-1950 Belgeseli” izlenerek tahlili yapıldı.

SEKTÖREL SEMİNER 
(KAMU SEKTÖRÜ)

27 Aralık 2017 Çarşamba günü Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bostancı’nın katılmış olduğu seminerde; Türk Tarihinde Batılılaşma ve Modernleşme konulu Sektörel Seminer gerçekleştirildi. Osmanlı ve Cumhuriyet Batılılaşması ve doğurduğu sorunlar ile kimlik, aidiyet, yönetim, eğitim ve kültürel farklılıklar konuları ele alındı.

SEKTÖREL SEMİNER 
(ÖZEL SEKTÖR)

27 Aralık 2017 Çarşamba günü Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serkan Dilek’in katılmış olduğu Kurumsal Stres ve Yönetimi konulu Sektörel Seminerde; kurumlarda stres kaynakları, önlenebilmesi ve yönetilebilmesi konuları ele alındı.
Ayrıca Genel Kitap Okuması olarak Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Beş Şehir adlı kitabı seçilmiş olup okunmak üzere katılımcılara dağıtıldı. Ebsad Kariyer Kulübü kurulmuş olup Program Uygulayıcısı Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Aydın tarafından Bireysel Danışmanlık Çalışmalarına başlandı.” 
(Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2018, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER