İstifaların sorumlusu KENDİLERİDİR!

Sağlık Mil-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tugay Civelekoğlu, yazılı bir açıklama yaparak, sendika olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını ve sorunlarına çözüm üreteceklerini belirtti.

İstifaların sorumlusu KENDİLERİDİR!

 

 

Sağlık Mil-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tugay Civelekoğlu, yazılı bir açıklama yaparak, sendika olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını ve sorunlarına çözüm üreteceklerini belirtti.

Civelekoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Diğer sendikaların üyeleri olan kardeşlerimizi sendikalarından istifaya davetimizden sonra yaşanılanlar hakkında bilgilendirme yapmayı bir zorunluluk kabul ediyoruz. Öncelikle ülkemizin zenginliklerine yapılan saldırılarla değişik şehirlerimizde başlayan yangınları üzülerek ve terör örgütünü telin ederek izledik. Bu tür saldırıların olmasına hazırlıklı olmalıyız. Çünkü ülkemizin sınırları karada ve denizde şuanda yeniden çizilmektedir. Buda gerçekten güçlü bir Türkiye’yi ortaya çıkarmakta ve birçok devleti rahatsız etmektedir. Bu sabotajlar ülkemizin yeni dünya düzeninde söz sahibi olduğunu gösteren delillerindendir. Kabul edilmesi ve mazereti mümkün olmayan bu saldırılardan dolayı tüm milletimize geçmiş olsun diyoruz.

“ESAMESİ OKUNMAYACAKTIR”

Sağlık Mil-Sen teşkilatlarının sağlık çalışanlarının yaşadıklarını veya onlara yaşatılanları dile getirmek ve çözümleri göstermek bir görevidir. Zira rahatları kaçmıştır. İnsanlar onların yaptıklarından bizim vesilemizle haberdar olmaya başlamışlardır. Haliyle bu haberdarlık bir sorgulamayı beraberinde getirmiştir. Neticesi ise ülkemizin dört bir yanında istifalar olarak ortaya çıkmıştır. Bu minvalde bize ulaşan bilgilere göre istifa çağrımızdan bu yana binlerce insan istifa ettiklerini gerek medyadan, gerekse bizzat teşkilatlarımızı arayarak dile getirmişlerdir. Dolayısıyla sayılarıyla övünen sendikaların kafasındaki sendikacılığı Sağlık Mil-Sen olarak bitirmiş bulunmaktayız. Bu aşamaya gelmeden önce bu arkadaşları gerek ilgililerini ve yetkililerini arayarak gerekse medyadan defalarca uyarmıştık. Ancak bu arkadaşlara; bizi küçük görerek, uyarılarımızı umursamayarak, Ankara’da rezidanslarının en yüksek noktasından bakarak, birçok çalışanın kapısından giremediği 5 yıldızlı otellerden ahkam keserek, temsil ettiklerini iddia ettikleri camianın aldığı ücretlerin kat kat üstünde hesapsız ücretler alarak, camları filmli son model milyonluk makam araçlarıyla insanlardan kendilerini izole ederek, çalışanların kangren olmuş sorunlarını çözmeyerek, çalışanları sadece bir sayıdan ibaret görerek sendikacılık yapılamayacağını hep iyi niyetli bir şekilde ifade ettik. Lakin geldiğimiz süreç uyarılarımızın dikkate alınmadığını göstermiştir. Bu sebeple istifalarla ilgili olarak kimseye bahane bulmaya hakları yoktur. İstifaların sorumlusu kendileridir. İstifalar büyüyerek devam edecek ve bu sendikacılık zihniyetlerinin yakında esamesi dahi okunmayacaktır.”

“ÜMİT SENDİKASI OLARAK YER ALMAYI BAŞARDIK”

Civelekoğlu, şöyle devam etti: “Sağlık Mil-Sen’le insan merkezli olan, gönüllere hitap eden, çalışana sadece insan olduğu için değer veren, çalışan her bir ferdin bizim için en değerli varlık olduğunu gösteren, bulunduğu şartlara sağına ve soluna bakmadan tüm çalışanların haklarının korunması ve iyileştirmesi yolunda maneviyat, liyakat ve ilkeleri esas alan, zamanın tüm gereksinimlerini karşılayacak yeni bir sendikacılık anlayışı başlamıştır. Sendikamızın kuruluşundan bu yana çok kısa bir zaman geçmişken problemleri isabetle tespit edip ortaya koyduğumuz çözümlerle, sürekli sahada insanımızın yanında olarak, muhataplarla hiçbir çekinceye mahal bırakmadan samimiyetle ve iyi niyetle her konuyu ileterek, çalışma anlayışımızla toplumdaki tüm farklı düşünceye sahip kesimleri de rahatlatarak bir ümit sendikası olarak yer almaya başlamış bulunmaktayız. Şehrimizin tek arabuluculuk merkezi olan Aba Arabuluculuk Merkezi basınımıza yansıyan açıklamalarıyla da özelde Sağlık Mil-Sen’in genelde tüm sağlık çalışanlarının yanlarında olduklarını ve çalışmalarımızın ne kadar isabetli olduğunu belirtmişlerdir.” (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2020, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER